3 ikdienišķi ieradumi, kas ietekmē tavu acu veselību

July 26, 2016

lensor 221.gadsimtā mūsu acis ik dienas piedzīvo vēl nebijušu slodzi. Mainoties ikdienas ieradumiem, būtiski cieš ne tikai mūsu kopējais veselības stāvoklis, bet arī acu veselība, turklāt statistika apliecina, ka dažāda veida redzes traucējumi mūsdienās piemeklē arvien jaunākus cilvēkus. Laikus nenovēršot redzes veselību ietekmējošos faktorus, attīstās dažādas saslimšanas, kas ievērojami kaitē cilvēka dzīves kvalitātei un var beigties par ar tik nopietnām problēmām kā daļējs vai pilnīgs redzes zudums. Noskaidro, kā tu, pats nezinot, kaitē savām acīm, un novērs neveselīgos ieradumus!

Tu vieglprātīgi izturies pret sauli

Ja mitinies vietā, kur saulains laiks nav nemaz tik bieža parādība, siltajās vasaras dienas tā vien kārojas doties ārpus telpām un izbaudīt patīkamos laikapstākļus. Tomēr, priecājoties par saules gaismu, nedrīkstētu aizmirst par pienācīgu acu aizsardzību. Ja nevalkāsi saulesbrilles, acis tiks pakļautas papildu kairinājumam, attīstīsies kataraktas un ādas vēža risks, var tikt bojāta acs tīklene vai veidoties radzenes apdegums.

Izvēlies kvalitatīvas saulesbrilles ar augstu UV staru aizsardzības pakāpi un lieto tās ikdienā, uzturoties ārpus telpām vai braucot ar auto.

Tu neievēro drošību, strādājot pie datora ekrāna

Arvien lielākai daļai sabiedrības ikdienas darbs norit pie datora ekrāna – vismaz astoņas stundas dienā tiek pavadītas, lūkojoties monitorā. Pat tad, ja ekrāns ir īpaši pielāgots tā, lai nodarītu acīm pēc iespējas mazāku ļaunumu, tev jāielāgo, ka šāds darbs nedrīkst noritēt bez pienācīgiem pārtraukumiem, proti, aptuveni ik pēc pusstundas tev jānovēršas un vismaz pāris minūtes jāatpūtina acis, raugoties tālumā. Ieteicams apgūt īpašus šim nolūkam paredzētus acu vingrojumus un tos veikt atpūtas brīžos, kā arī reizēs, kad jūti, ka acis kļuvušas sausas un nogurušas. Tādējādi tu izvingrināsi acu muskuļus, atvieglojot to darbu. Ielāgo, ka gadījumā, ja strādā birojā, brīvo laiku tev vajadzētu pavadīt, aktīvi atpūšoties un nodoties dažādām nodarbēm ārpus telpām – tā tu pasargāsi ne tikai acis, bet arī uzlabosi vispārējo organisma stāvokli. Ierobežo laiku, ko pavadi, skatoties televīziju vai raugoties savā viedtālrunī.

Tu nepievērs pienācīgu uzmanību redzes traucējumiem

Ikvienam pieaugušajam vismaz reizi gadā būtu jāapmeklē acu ārsts, tā pārliecinoties, ka redze joprojām ir laba un tai nav vajadzīga korekcija. Laikus nenovēršot redzes traucējumus, tie progresēs, un redze pasliktināsies. Arī gluži ikdienišķas darbības prasīs acīm papildu enerģiju, tā radot slodzi, kas veicinās redzes traucējumu progresu.

Ja jau sirgsti ar tuvredzību vai tālredzību, esi īpaši uzmanīgs. Ieplāno vizīti pie acu ārsta vismaz reizi pusgadā un ievēro visus speciālista norādījumus, pareizi rūpējoties par savu acu veselību. Ja lieto lēcas, ievieto, izņem un uzglabā tās pareizi, kā arī nekādā gadījumā neizmanto tās tad, ja beidzies to derīguma termiņš. Jaunu kontaktlēcu iegādi nedrīkst atlikt – lai ietaupītu laiku, vari iegādāties kontaktlēcas internetā, izvēloties drošu  tirgotāju, piemēram, Dr Lensor lēcu veikalu. Šeit atradīsi augstvērtīgu un kvalitatīvu produkciju, turklāt Dr.Lensor lēcas ir 100% oriģināls, kas ļaus būt drošam, ka tava acu veselība nav apdraudēta. Dr Lensor lēcu mājas lapā ir arī kontaktlēcu kopšanas līdzekļi un piederumi. Nepaļaujies uz nezināmiem pārdevējiem, kas piedāvā neskaidras izcelsmes preci – nepareizā stipruma vai sliktas kvalitātes lēcas var veicināt acu infekciju un dažādas saslimšanas.

Parūpējies par savām acīm jau laicīgi, tādā veidā saglabājot nevainojamu redzi pēc iespējas ilgāk!