5 padomi, kā internetā iepirkties lētāk

July 14, 2017

naudas aizdevumsIepirkšanās internetā nu jau kļuvusi par teju ikdienas sastāvdaļu, jo bieži vien nav laika, lai staigātu pa dažādiem veikaliem un salīdzinātu cenas, meklējot izdevīgāko piedāvājumu. Un ne vienmēr arī veikalā uzreiz varam iegādāties pirmo, ko ieraugām, jo tomēr, ja nu citā veikalā ir lētāk?

Lai arī kāda būtu nepieciešamība, naudas ne vienmēr tam, ko esam noskatījuši, pietiek. Viena no iespējām šādā situācijā ir naudas aizdevums kādā kredītiestādē. Tas var būt piemērots veids, kā rīkoties, ja līdzekļu nepietiek, jo īpaši, ja steidzīgi jāpērk kāda tehnika vai ikdienā ļoti nepieciešama prece. Tiesa, arī tad, ja izvēlamies aizņemties, jāpadomā par to, kā vajadzīgo preci iegādāties izdevīgāk, nepērkot to pašu dārgāko.

Lūk, pāris padomi, kā internetā iespējams iepirkties nedaudz lētāk:

  1. Vairākkārt dzirdēts, ka iepirkties ārzemju interneta veikalos ir izdevīgāk, jo cenas ir zemākas, tomēr pērkot vērtīgas preces, piemēram, sadzīves tehniku, nekad nevaram būt droši par garantijām, preces apmaiņas procesu, ja kaut kas nav tā, kā vajag un citām būtiskām lietām. Izdevīgāk tomēr sanāktu iepirkties mūsu pašu interneta veikalos, kur, ja arī nedaudz dārgāk, varam preci atgriezt.
  2. Aplūkojam dažādu interneta veikalu piedāvājumus. Ne vienmēr būs tā, ka atverot pirmo, atradīsim arī lētāko. Izdevīgāk iepirkties būs tad, ja kādu brīdi būsim veikuši izpēti par preci – cik tā maksā vienā, otrā un trešajā interneta veikalā (neaizmirstot arī par kvalitāti – lētākā prece ne vienmēr ir kvalitatīvākā). Iegādājoties lētu, bet nekvalitatīvu preci no nezināma ražotāja, tāpat var sanākt pārmaksāt divreiz.
  3. Izmantojam akcijas un atlaides. Interneta veikali bieži piedāvā akcijas, atlaides, īpašās iepirkšanās dienas u.tml., kas mums, kā pircējam, var būt ļoti noderīgi un vērtīgi, ja iegādājamies preces interneta veikalā, tāpēc noteikti ir vērts pasekot līdzi atlaižu piedāvājumiem.
  4. Nepērkam nevajadzīgas lietas. Arī interneta veikals tāds pats veikals vien ir, kurā pieejams gana daudz preču. Un reizēm šķiet, ka vajag teju visu. Tomēr der apslāpēt savu iepirkšanās vēlmi un lūkoties tikai pēc tā, kas patiešām nepieciešams dotajā brīdī, ne pārskatīt visu veikala piedāvājumu, izvēloties daudz dažādu nevajadzīgu preču.
  5. Izvēlamies uzticamus interneta veikalus. Uzticamus tādā ziņā, ka arī kvalitātes, piegādes, servisa, garantijas servisa un citu pakalpojumu ziņā, jo lētāk iepirkties nozīmē nopirkt arī preci “bez problēmām”. Tādu preci, kura vēlāk nav jāmaina, jāremontē, jāatgriež vai jāsatraucas par piegādes laikiem vai pakalpojumu kvalitāti. Ne vienmēr ietaupīšanai jābūt drudžainai – reizēm pāris eiro vairāk ir tā vērts, lai iegādātos patiešām kvalitatīvas un labas preces.