5 padomi pareizai zobu kopšanai

December 13, 2016

zobu kopšanaLaba mutes higiēna palīdz saglabāt veselus zobus un radīt žilbinošu smaidu, līdz ar to tai būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība jebkurā vecumā. Lai nodrošinātu kvalitatīvu zobu kopšanu, tā jāveic pareizi, lieki netraumējot zobus un smaganas. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, kādus zobu kopšanas līdzekļus izvēlēties.

Lai rūpes par mutes dobuma veselību sniegtu vēlamo rezultātu, piedāvāja jums 5 padomus pareizai zobu kopšanai.

  1. Izvēlieties sev piemērotu zobu birstīti. Veikalā nopērkamās zobu birstītes tiek iedalītas trīs dažādās kategorijās atkarībā pēc to sariņu cietības. Ir pieejamas zobu birstes ar mīkstiem, vidējiem un cietiem sariņiem. Dabīgo zobu kopšanai vislabāk izvēlēties zobu birsti ar mīkstiem vai vidēji cietiem sariņiem, savukārt zobu protēžu, kopšanai ar cietiem. Svarīgi atcerēties, ka zobu birste ir jāmaina reizi 3 mēnešos.
  2. Pievērsiet uzmanību zobu pastai, kuru lietojat. Veikalā nopērkamo zobu pastu klāsts ir patiešām plašs un pastas atšķiras gan pēc to sastāva, gan radītā efekta. Ja ģimenē aug bērni, iegādājaties tiem atsevišķu, bērniem domātu zobu pastu, kura nesatur tik daudz fluorīdu un tās sastāvs radīts apzinoties, ka daļu no zobu tīrīšanas laikā izmantotās pastas bērns var norīt. Ja zobu baltināšanai izmantojat balinošu pastu, to ik pa laikam vajadzētu nomainīt pret fluorīdus saturošu pastu, lai nerastos pārlieku liels zobu jūtīgums un netiktu bojāta zobu emalja.
  3. Lietojiet zobu diegu. Zobu diegs ļauj iztīrīt zobu starpas, kurās zobu birstes sariņi netiek klāt. Ja zobi netiek diegoti, to starpās sakrājas ēdiena paliekas, veidojas aplikums un kariess jeb tā saucamie caurumi. Tiem,kas zobu diegu iepriekš nav izmantojuši, ieteicams izvēlēties vaskotos zobu diegus, tādejādi izvairoties no smaganu traumēšanas. Zobu diegi tāpat, kā zobu pastas pieejami ar dažādiem efektiem, piemēram, zobu maliņu stiprināšanai var izmantot fluoru saturošu zobu diegu, taču kafijas un vīna cienītāji, zobu starpu balināšanai var izmantot sodu saturošu zobu diegu.
  4. Izmantojiet mutes skalošanas līdzekli. Lai gan lielākā daļa zobu pastu satur dezinficējošas vielas, tās ne vienmēr spēj tikt galā ar visām kaitīgajām baktērijām un skābo vidi mutes dobumā, tāpēc būtu vēlams lietot mutes skalojamo līdzekli. Tas palīdzēs saglabāt mutes dobumu veselu un izvairīties no straujas zobu bojāšanās.
  5. Dodieties regulārās vizītēs pie zobārsta. Vizīte pie zobārsta ļaus noskaidrot, visu par jūsu zobu veselības stāvokli, jau laikus novērst problēmu, ja tāda radusies, kā arī saņemt svarīgas atbildes uz jautājumiem par Jums piemērotākajiem zobu kopšanas līdzekļiem. Papildus zobārsta apmeklējumam, divas reizes gadā ieteicams apmeklēt higiēnistu, kas veiks pilnu mutes dobuma higiēnu ar speciālas aparatūras palīdzību, kā arī iemācīs paņēmienus, kā to visērtāk un pareizāk darīt pašam mājas apstākļos.