Apkures katlu apkope samazina kurināšanas izmaksas

March 6, 2016

siltumkatlsTāpat kā skursteņiem, apkures katliem vēlams veikt regulāru testēšanu un apkopi. Kāpēc?

  • Apkures katlu apkope un cauruļu tīrīšana palīdz ietaupīt jūsu kurināmā izmaksas.
  • Regulāra apkope paildzina iekārtu mūžu, ietaupot uz potenciāliem remontiem un detaļu maiņu.
  • Testēšana un tīrīšana paaugstina iekārtu drošību.
  • Commodus klientiem, veicot ikgadēju apkopi, tiek nodrošināta 5 gadu garantija iekārtām. (Neveicot šo profilaksi, tie ir 2 gadi.)

Testēšana

Katla apkopes ietvaros tiek veikta arī efektivitātes testēšana, lai jūs redzētu uzlabojumu un apkures katla veiktspēju. Testā tiek noteikts dūmgāzu un skābekļa saturs, sadegšanas efektivitāte pirms un pēc apkopes.

Drošība

Būtisks rādītājs, ko jums parādīs katla testēšana, ir CO2 izmešu daudzums, kas palielinātā daudzumā var kaitēt veselībai. Protams, moderni apkures katli ietver drošības sistēmu, kas katlam neļauj pārsniegt maksimālo temperatūru un nevēlamajām gāzēm iekļūt telpās. Tomēr arī šī elektroniskā sistēma ir jāpārbauda.

Drošība ir aktuāla arī jūsu prombūtnes laikā, kad katls darbojas. Ja laicīgi neveiktas apkopes rezultātā katls pārtrauc darboties, tad pie -10°C āra temperatūras katlā var sasalt ūdens, caurules var saplīst un telpas applūst. Tāpēc aiztaupiet stresu un naudu remontam!

Turklāt, ja jums ir gāzes katls, tad tā uzturēšana tehniskā kārtībā ir obligāta no Latvijas likumdošanas viedokļa.

Iekārtas kalpos ilgāk

Laicīga apkures katlu apkope paildzina to kalpošanu un atliek jaunas iekārtas pirkšanu. Netīrītas detaļas nolietosies ātrāk un to nomaiņa prasīs no jums vairāk nekā apkopes veikšana.

Kā rodas siltuma zudumi?

Kad karstās gāzes plūst caur caurulēm, tās atstāj kvēpus uz cauruļu iekšējām virsmām. Jo biezākas sodrēju nogulsnes, jo mazāku siltuma apjomu saņem ūdens. Tāpat arī mēdz aizkaļķoties siltummainis.

Apkopes process

Apkopes veikšanai izvēlēties dienu, kad jums ir brīvāks laiks un varat būt mājās! Mājās ir jābūt pieslēgtam ūdenim un elektrībai. Jārēķinās, ka telpā, kurā atrodas katls, apkopes laikā radīsies papildu putekļi un citi netīrumi.

Apkopes laiks

Apkures katlu apkopi varat veikt jebkurā gadalaikā. Cilvēki biežāk pasūta apkopi pirms sezonas, rudenī. Tāpēc laba izvēle šim darbam ir pavasaris vai vasara, kad servisa speciālistiem ir mazāka slodze. Optimālais apkopes biežums ir vienu reizi gadā, bet to var darīt arī biežāk. Katrā ziņā jums ir vērts izveidot regulāru apkures katla tīrīšanas grafiku.