Bērnu autokrēsliņi

March 3, 2015

autokrēsliņi bērniemKad ģimenē ienāk mazulis, tad pavisam droši varam apgalvot, ka visu apkārtējo pasaule mainās pa 180 grādiem, kas nebūt nav slikti, bet pat vajadzīgi. Parasti pirms bērna dzimšanas, vecāki steidz sarūpēt visu mazulim nepieciešamo, tajā skaitā dažādas lietas, ar ko viņš turpmākos pāris gadus pārvietosies, piemēram, ratus un arī autokrēsliņu. Padomju laikā dzimušajiem, noteikti, ka šāda lieta nepavisam nebija atrodama bērna pūriņa iepirkumu sarakstā, bet mūsdienu bērniem tā ir obligāta prasība, turklāt ierakstīta arī ceļu satiksmes noteikumos. Autokrēsliņi ir nepieciešami bērnam, līdz tas ir sasniedzis vismaz 1.50 m garumu. Tas ir tādēļ, lai nodrošinātu drošību automašīnas salona un arī mazulis būtu pasargāts no nelabvēlīgās vides ietekmes, ja nu notiek negadījums.

Drošība

Daudziem joprojām šķiet, ka autokrēsliņi bērniem ir jauno laiku izgudrojums, lai izspiestu no vecākiem naudu, jo daudzi no mums ir izauguši normāli, automašīnā pārvietojoties bez šo sēdekļu palīdzības. Šis uzskats ir vairāk kā aplams, jo ir dažādi testi un simulācijas, kas pierāda to, ka nelaimes gadījumā iesaistīta automašīna, kurā ir bijis mazulis, kurš guļ autosēdeklītī, bērnam nav bijusi tik traumatiska. Ir valstis, kurās bērns netiek izrakstīts no dzemdību nama, ja vecāki nevar nodrošināt to, ka bērns mājās tiks nogādāts drošībā, guļot autokrēsliņā. Arī šo varētu uzskatīt par absurdu prasību, bet varam piebilst tikai to, ka par bērna drošību ir jārūpējas no pirmās dienas, kad viņš ierodas šajā pasaulē.

Krēsliņu izvēle

Mūsdienās autokrēsliņi ir pieejami daudz un dažādi, turklāt, daudzi nemaz nezinās to, ka tie ir pieejami dažādām svaru kategorijām un visādā citādā ziņā atšķirīgi viens no otra. Vislabākais ieteikums ir šo krēsliņu izvēlēties kopā ar mazuli, jo tieši viņam tajā būs jāpavada visvairāk laika, ja esat plānojuši bieži pārvietoties ar automašīnu. Svarīgi ir tas, kā bērns jūtas iesēdināts un piesprādzēts autokrēsliņā, jo ir svarīgs muguras izliekuma leņķis un tas, kā bērns spēj kustēties. Nevajag domāt, ka jūs noteikti palaidīsiet garām bērna emocijas un viedokli, kad viņš tiks iesēdināts krēsliņā. Bērni ir tie, kuri noteikti neaizmirsīs jums nodemonstrēt to, ko domā par esošo situāciju. Lielākiem bērniem autokrēsliņi vairāk atgādina tādus kā paliktņus un tiem nav atsevišķas siksnas, bet gan bērns tiek automašīnā piesprādzēts ar standarta iebūvēto drošības siksnu.

Vairāk preces meklē šeit – www.amia.lv!