Cīņā ar ieilgušu klepu zīdainim palīdzēs fizioterapija

June 14, 2016

 

Klepus mums parasti nešķiet pārāk nopietna saslimšana, ar to tiekam galā mājas apstākļos, dzeram tējas, lietojam kādu aptiekā nopērkamu sīrupu.

fizioterapeitsBet cits jautājums, ja bronhīts ir piemeklējis dažus mēnešus vecu mazuli, kuram ir grūtības atklepot un atbrīvoties no krēpām, jo viņa ikdiena vēl lielākoties paiet guļus un rāpus.

Tādās situācijās pediatriem un vecākiem jābūtvērīgiem un vajadzības gadījumājāizmantot piemērotas ārstniecības metodes. Parasti tādos gadījumos apvieno divas metodes, kas veido efektīvu kombināciju – inhalācijas un īpašus vingrojumus mazulim.

Ārsts nozīmē mazulim fizioterapiju, kuras laikā tiek veikti īpaši izstrādāti vingrojumi.Tie veicina plaušu attīrīšanos, palīdz izklepot krēpas un atvieglot mazuļa stāvokli. Fizioterapeits apmāca arī vecāku, kā mājas apstākļos veikt mazulim plaušas drenējošus vingrojumus.

Fizioterapeita ierādītie vingrojumi jāveic neilgi pēc inhalāciju veikšanas, kad bronhi ir paplašinājušies un vieglāk attīrās. Visi vingrojumi un pozīcijas mazulim ir vienkāršas, nesagādā nepatiku un sāpes.Vingrojumu komplekss vairāk atgādina spēli vai rotaļu, ko mazuļi no pus gada vecuma jau uztver ar zināmu jautrību.

Ir vingrojumi, kuros iesaista vingrošanas bumbu. Betlielākoties viss paveicams ar mazuļa un vecāku ķermeņa palīdzību. Fizioterapeits iemāca, kā ieņemt pozas un radīt pareizu kairinājumu īstajās vietās, lai mazulis klepotu un krēpas arī tiktu izvadītas no plaušām.

Tā kā mazuļi ātri nogurst un zaudē uzmanību, tad vingojumus parasti veic ne ilgāk kā 10 līdz 20 minūtes, tomēr viss atkarīgs no mazuļa vecuma, pacietības un noskaņojuma. Ja bērnam ir nosliece uz biežām plaušu saslimšanām, tad regulāras vingrošanas nodarbībasar fizioterapeitu var palīdzēt stiprināt plaušas, imunitāti, izturību.

Frzioterapeita konsultācija noderēs arī lielākiem bērniem, kuri gada aukstajā sezonā bieži pārslimo bronhītus, klepus ieilgst. Kustības un plaušu stiprināšana ir viens no svarīgiem elementiem, lai uzlabotu veselību tiem mazajiem pacientiem, kuriem ir iedzimts risks slimot ar astmu.

Fizioterapeiti, kas saprotas ar mazuļiem un var sniegt gan padomu, gan prakstiskas nodarbības, atrodami daudzās poliklīnikās un veselības centros.