Dažādas granulas dažādiem apkures katliem

January 6, 2018
Tags:

dažādas granulas

Apkures sezona nereti nāk kā problēma, kas nodarbina mūsu prātus, neļauj izbaudīt auksto ziemas laiku un pilnvērtīgi priecāties par balto sniedziņu aiz loga. Nav skaidrs, kā apsildīsim savu mājokli un kas būs vispiemērotākais mūsu apkures katlam. Piedāvājums ir tik plašs un bieži vien nesaprotams. Meklējam ne vien lētāko, bet arī ekonomiskāko variantu, lai kurināmais nebeigtos jau pēc nedēļas, kad sācies aukstais laiks. Katram granulu katlam ir piemērots kāds no granulu veidiem, ir tādi, kas būs derīgi visiem, bet kāds no katliem var būt pārāk jaudīgs īpašam veidam.

Visbiežāk dažādas granulas tiek ražotas no kokskaidām, kas tiek sapresētas nelielās piciņās. Ražošanā tiek izmantotas tikai augstvērtīgas kokskaidas, mizas netiek pievienotas, tādējādi tiek nodrošināta izcilā, gaišā krāsa, kas atgādina svaigi zāģētu koku. Augstvērtīgas un siltumietilpīgas ir priedes, egles vai to sajaukuma. Tām ir liela siltumatdeve un zems pelnu saturs. Šī būs lieliska izvēle jaudīgiem katliem, kā arī ilgāk spēs uzturēt siltumu. Izmērā tās parasti ir 8 vai 6 mm diametrā. A1 klase ir piemērotas mazāka izmēra katliem, pieļaujamais pelnu daudzums pēc sadegšanas ir 0,7%. A2 klase piemērotas lielākiem katliem un pieļaujamais pelnu daudzums ir 1%. Pieejamas arī industriālās granulas, kas vairāk piemērotas elektrostacijām, termocentrālēm un katlu mājām. Pēc skata tās ir daudz tumšākas un var būt ar dažādiem piejaukumiem. Laba alternatīva priedes/egles, ir lapkoku skaidu granulas. Tām ir tik pat augsta siltumatdeve, kā arī pelnu daudzums pēc sadegšanas ir pielīdzināms skujkoku izstrādājumiem. Tās ir pelēcīgas, tomēr lai arī krāsa nav tik pievilcīga, kvalitāte ir tik pat augsta. Mazāk zināma alternatīva ir saulespuķu granulas. To krāsa ir tumši pelēka, gandrīz melna. Pelnu daudzums pēc sadegšanas ir daudz lielāks no 2 līdz 2,5%. Kvalitāte ir nedaudz zemāka, arī siltumatdeve nav tik liela, tomēr tās ir lētākas un būs piemērotas mazākiem katliem, tomēr tie būs bieži jātīra, jo pelni uzkrāsies lielā daudzumā.

Izvēloties apkurināt savu māju ar granulām jūs ne vien būsiet ieguvuši lielisku alternatīvu koka briketēm un malkai. Salīdzinot ar citiem kurināmajiem, šis ir arī viens no ekonomiskākajiem finansiālā ziņā. Ir tikai jāizvēlas, kurš no veidiem būs piemērots tieši jūsu mājas apsildīšanai. Dabai saudzīga izvēle ir ieguldījums nākotnē.