Gadījumi, kad ieteicams lietot kompleksos vitamīnus

April 24, 2016

           vitamīni Liela daļa ārstu iesaka ikdienā lietot dažādus uztura bagātinātājus – nav noslēpums, ka mūsdienu straujais dzīvs ritms ietekmējis mūsu uzturu, tādēļ noteikti bez šādiem palīglīdzekļiem nepārtraukti nodrošināt organismu ar visām tam nepieciešamajām uzturvielām ir visai grūti. Šoreiz parunāsim vairāk par kompleksajiem jeb multivitamīniem un to, kad tos noteikti vajadzētu lietot!

            Vispārīgi runājot, kompleksos vitamīnus ieteicams lietot jebkurā laikā, kad pazeminās organisma imunitāte, par ko var liecināt biežāka saaukstēšanās, vielmaiņas traucējumi, vispārēja pašsajūtas pasliktināšanās. Kā aplūkosim tālāk, tam par iemeslu var kalpot dažādi faktori.

            Viens no tādiem ir mazāk zināms – ja savā uzturā izslēdzat kādas noteiktas produktu grupas (gaļu, zivis, olas, piena produktus utt.), tad vajadzētu apsvērt domu par uztura bagātinātāju un komplekso vitamīnu lietošanu, lai kompensētu šo iztrūkumu uzturā. Tas nekādā ziņā nenozīmē, ka, piemēram, veģetārieši būtu mazāk veselīgi, tomēr šādām cilvēku grupām jāpievērš īpaša uzmanība uzturvielu un vitamīnu līmenim organismā.

            Otrais populārākais iemesls imunitātes trūkumam, ir gadalaiku maiņas. Tas ir jo īpaši aktuāli šobrīd pavasarī, kad viss zied un plaukst, tomēr lielai daļai no mums prāts vairāk nesas uz visas dienas pavadīšanu gultā. Šāds aktivitātes trūkums ir viena no pazīmēm tam, ka izsmeltas organisma vitamīnu rezerves. Pirmais, ko ķermenis upurē, lai to kompensētu, ir imunitāte, tādēļ arī pavasarī nereti ir visai viegli saslimt, lai gan visbiežāk laiks ir ļoti patīkams.

            Arī novecošanās ir viens no faktoriem, kuru jāņem vērā, izsverot, vai lietot kompleksos vitamīnus. Cilvēkiem, kuri pārsniedz piecdesmit gadu slieksni, noteikti vairāk jāsāk domāt par dažādu vitamīnu, minerālvielu un uzturvielu daudzumu organismā. Vecums novājina organisma imunitātes spējas.

            Aptiekās pieejams plašs komplekso vitamīnu klāsts, tādēļ var būt sarežģīti izvēlēties sev piemērotākos. Jāievēro vien daži principi – vitamīni jāizvēlas atbilstoši vecuma grupai un vajadzībai. Mūsdienu aptieku piedāvājumā atradīsiet visai specializētus kompleksos vitamīnus ikvienai grupai – bērniem, pusaudžiem, māmiņām, sievietēm, vīriešiem sportistiem, grūtniecēm utt. Tāpat vari izvēlēties kompleksos vitamīnus, kas izveidoti, domājot par kādu konkrētu vajadzību vai risināmo problēmu, piemēram, vitamīnus, ādas, nagu, acu utt. veselībai.

            Jāatgādina, ka kompleksie vitamīni nekādu ļaunumu nodarīt nevar, tomēr to devas ir jāievēro. Tas īpaši attiecas uz vitamīniem, kuru sastāvā ir A un D vitamīns, jo tie var pasliktināt nieru un aknu darbību.