Internets mājās un ceļā.

July 15, 2015

 

Internets tavas majas un arpuse

 

 

 

 

 

Diezin vai kāds nepiekritīs tam, ka uz internetu mūsdienās balstās liels vairums ikdienā veicamo darījumu un funkciju gan darba, gan privātām vajadzībām. Ir grūti iedomāties banku darījumu norisi bez interneta pieslēguma vai, piemēram, informācijas plūsma mediju telpā arī var būt traucēt, ja ir problēmas ar interneta pieslēgumu. Lai cik dīvaini neizklausītos, dažkārt jau tā vien šķiet, ka pasaule apstājas līdz ar to brīdi, kad mājās uz mirkli tiek traucēta interneta padeve. Gluži tā pat, kad tiek traucēta elektrības padeve, rodas sajūtas, ka nekas lāga vairāk nefunkcionē.

Internets mājas apstākļos.

Grūti būs atrast mājokli, kurā nebūtu pieejams interneta pieslēgums, kut vai visparastākais, ko izmanto pārsvarā e-pasta apskatei un ziņu lasīšanai. Internets mājās kļuva populārs divtūkstošo gadu sākumā, kad populāra bija iezvanpieejas opcija, un bija limitēts laiks, kad ir iespēja apmeklēt ārzemju interneta vietnes. Tagad tā visa šķiet mazliet ironiska vēsture, bet šādu pakalpojumu tiešām izmantoja daudzi. Mūsdienās populārs ir optiskais internets, kas pieejams lielākajā daļā Latvijas, turklāt, to piedāvā ne tikai lielākie un pazīstamākie interneta provaideri, bet arī lokālie – pilsētas un reģiona izmēra interneta pieslēguma nodrošinātāji. Cilvēki internetu mājās izmanto dažādām vajadzībām, tajā skaitā arī darbam, kas ir nodrošinājis pavisam jauna nodarbinātības veida rašanos – darbu attālināti.

Internets kustībā.

Kas būtu domājis, ka pastāvīgs interneta pieslēgums ir pieejams arī tad, ja atrodamies kustībā. Iespēja izmantot modemus un rūterus kuriem nav nepieciešama elektrības padeve, parādījās salīdzinoši nesen. Šo dēvē par mobilo internetu un to ir iespējams iegādāties pie lielākajiem mobilo sakaru operatoriem visā Latvijā. Daudzi piedāvā iespēju to kādu laiku testēt bez maksas un pēc tam vienkārši atdot atpakaļ, ja esat izlēmuši, ka šāds interneta pieslēguma veids Jums neder. Dodoties tālākos braucienos, šāds piedāvājums ir ideālais risinājums, lai nebūtu jāpārtrauc iesāktās darba darīšanas vai arī varētu palikt uz sakariem ar sev nepieciešamajiem cilvēkiem.

Kas piemērotāks?

Kā izvēlēties sev piemērotu interneta veidu? Daudzi noteikti atbildēs, ka izvēlēsies lētāko, jo laiks, kad interneta pieslēgums mājās bija ekstra un kaut kas ekskluzīvs, jau sen kā pagājis. Noteikti, ka nepieciešams izvērtēt to, kāds interneta lietotājs esat – pasīvais vai aktīvais. Ja internetu nelietojat bieži un izmantoto datu apjoms ir ārkārtīgi niecīgs, varbūt iespējams apsvērt domu par mobilā interneta izmantošanu, kur ir pieejams ik mēnesi konkrēts datu apjoms par fiksētu cenu. Ja internetu izmantojat ikdienā un ļoti aktīvi, tad nav nemaz citu variantu kā patstāvīgais pieslēgums nav vērts apdomāt, jo datu apjoms ir bez limita un arī cenas parasti ir pietiekoši draudzīgas.