Kā atļauties kārtīgu remontu dzīvoklī?

June 9, 2016

Pirms gada apprecējos ar savu draugu. Toreiz vēl dzīvojām pie vecākiem, bet cītīgi krājām naudu savam dzīvoklim. Vecāki mums palīdzēja, jo katrs iedeva naudas summu, ko varēja atļauties. Rezultātā varējām savā mazpilsētā pa saprātīgu summu nopirkt dzīvokli un beidzot uzsākt paši savu dzīvi, projām no ģimenes acīm.

Dzīvoklis gan nebija nekāds smalkais, tam bija vajadzīgs kārtīgs remonts. Vienu istabu nedaudz uzposām, lai varam tajā dzīvot. Pārējo nolēmām remontēt pakāpeniski, jo gribējām kārtīgi un ilgam laikam. Bet jau pēc dažām nedēļām piedzīvoju pamatīgu pārsteigumu – es biju stāvoklī. Bērnu gan vēl tik ātri nebijām plānojuši, bet, ja nu viņš bija nolēmis ierasties tieši tagad, par to ļoti priecājāmies. Pēc nedaudz vairāk nekā sešiem mēnešiem mūsu rokās jau būs mazulis.

Tagad īpaši aktuāls kļuva dzīvokļa labiekārtošanas jautājums. Vieni paši mēs varējām dzīvot dzīvoklī, kurā norisinās nebeidzams remonts, bet mazulim tāda vide nav piemērota. Viņam vajag komfortu, tīrību, harmoniju. Mums bija pus gads laika, lai to īstenotu.

Apspriedāmies un nolēmām, ka jānoformē hipotekārais kredīts, lai var visus remontadrbus veikt vienā piegājienā, iekārtot arī bērnistabu, ievietot viruves iekārtu, jo pagaidām tur bija tikai gāzes plīts un neliels galdiņš. Visā dzīvoklī bija jāieklāj atbilstošs un silts grīdas segums, jo mazulis jau no dažu mēnešu vecuma ir jālaiž spēlēties uz grīdas. Hipotekārais kredīts bija iespēja to visu īstenot ātrāk un kvalitatīvāk, jo paši naudu mēs tam visam nevarētu sakrāt ātrāk kā divu gadu laikā.

Hipotekārais kredīts remontam

hipotekārais kredītsHipotekāro kredītu noformējām pie nebanku aizdevēja „Latvijas Hipotēkas”, jo to ieteica vīra vecāki, kuri tur pirms dažiem gadiem noformēja hipotekāro kredītu mājas iegādei. Viņi apgalvoja, ka ir zemas procentu likmes un lieliska klientu apakalpošana, ātra līguma noformēšana. Izpētījām pieejamo informāciju „Latvijas Hipotēkas” mājaslapā, izmantojām arī tur pieejamo kredītu kalkulatoru, lai aptuveni stādītos priekšā, kādas būs līgumsaistības.

Pēc tam aizpildījām turpat mājaslapā kredīta pieteikumu. Mums abiem bija regulārie ienākumi, šobrīd arī nebija nekādu citu kredītsaistību. Un iegādāto dzīvokli varējām izmantot kā hipotekārā kredīta ķīlu. Jau vienu dienu pēc kredīta pieteikuma iesniegšanas mums zvanīja no aizdevumu izsniegšanas nodaļas un paziņoja, ka kredīts ir piešķirts. Jau nākamajā dienā nokārtojām visas formalitātes. Nauda bankas kontā tika ieskaitīta ļoti operatīvi. Varējām jau uzreiz ķerties klāt dzīvokļa remontam.

Vīrs uzaicināja palīgā dažus draugus, jo no manis nekāds lielais palīgs nesanāca. Man bija jāsaudzē sevi un mazuli, nebija vēlams uzturēties telpās, kur ir krāsas, putekļi, līmes. Tāpēc uz dažām nedēļām pārcēlos pie mammas. Tikmēr visa remontdarbu komanda tika galā ar ķēpīgākajiem un apjomīgākajiem darbiem. Palika tikai dažādi sīkumi – līstītes, lampas, logu ailes.

To palēnām vīrs pa vakariem saveda kārtībā viens pats. Jau pēc diviem mēnešiem dzīvoklis bija pilnībā gatavs. Remontam izmantojām kvalitatīvus materiālus, kas nebūs jau pēc dažiem gadiem jāmaina. Tagad es varēju mierīgi gatavoties bērniņa ienākšanai ģimenē, iegādāties drēbītes, gultiņu, iekārtot bērnistabu, bet kredītu ar nelieliem maksājumiem atdosim divu gadu laikā.