Kādu portatīvo datoru iegādāties studentam?

September 15, 2019

kas ir kredītlīnijaJa agrāk studenta soma bija pārpildīta ar grāmatām un pierakstu kladēm, tad tagad svarīgākā lieta tajā būs portatīvais dators. Portatīvais dators ir ērtāks pierakstu veikšanai, un vismaz daļa grāmatu vai nepieciešamo materiālu elektroniskā versijā varētu būt ērtāk pārskatāmi. Lai palīdzētu izvēlēties pareizo datoru studentam, jāpievērš uzmanība dažiem noteiktiem datora raksturlielumiem.

Jauda

Ja portatīvais dators nav paredzēts specifiskām arhitektūras, dizaina un citām programmām, tad studiju vajadzībām lieliski derēs arī dators ar vidēju jaudu.

Izmērs

Svarīgi, lai dators ietilptu somā, kuru plāno ikdienā nēsāt līdzi. Mūsdienās tiek ražoti arī mazāka formāta portatīvie datori, kuri ietilps praktiski jebkurā datorsomā. Šajā gadījumā gan jāizvērtē, vai mazāks portatīvais dators būs ērts rakstīšanai un vai tajā būs ērti un skaidri saskatāmi vajadzīgie faili.

Ja plāno datoru iegādāties internetveikalā, tad visbiežāk tiks piedāvāts atlasīt portatīvos datorus gan pēc izmēra, gan pēc citiem kritērijiem.

Svars

Arī datora svaram ir nozīme, jo studentam portatīvais dators būs jānēsā līdzi ikdienā. Prātīgāk būtu izvēlēties vidēju vai vieglu portatīvo datoru, lai, dodoties uz augstskolu, soma būtu vieglāka.

Atmiņa

Ja portatīvais dators tiks izmantots arī citām vajadzībām vai izvēlētā studiju specialitāte prasa lielu informācijas apjoma apstrādi, tad arī atmiņa būs svarīgs rādītājs, ko apzināt pirms pirkuma veikšanas.

Baterijas darbības laiks

Šis raksturlielums portatīvajiem datoriem mēdz būt ļoti atšķirīgs. Lielākajā daļā lekciju telpu parasti gan ir iespēja uzlādēt savu elektroierīci, bet, ja vēlēsies apgūt studiju vielu arī svaigā gaisā, tad lielāks baterijas darbības laiks būs kā priekšrocība.

Operētājsistēma

Pievērs uzmanību tam, vai portatīvajam datoram jau ir uzstādīta operētājsistēma. Ja nav, tad ņem vērā, ka pēc datora iegādes būs jāvelta zināma naudas summa, lai to uzstādītu. Ja studijām ērtāka būs ne tik izplatīta operētājsistēma, tad labāk iegādāties datoru bez operētājsistēmas un uzstādīt to pašam.

Cena

Nav noslēpums, ka studenti visbiežāk nav tā turīgākā sabiedrības daļa, tāpēc cenas nozīme portatīvā datora izvēlē var spēlēt diezgan lielu lomu. Ja esi vecāks, kurš savam bērnam vēlas iegādāties datoru, Tev ir stabili ienākumi un atbilsti citām prasībām, tad atceries, ka datora iegādei pieejams arī kredīts (vairāk par to, kas ir kredītlīnija). Pirms tam gan rūpīgi jāizvērtē maksātspēja.