Kas ir eliptiskie trenažieri un kam tie paredzēti?

November 11, 2013

eliptiskie trenažieri 1a.lvEliptiskie trenažieri ir trenažieru mašīnas, kas stimulē aerobos vingrinājumus, ieskaitot iešanu vai skriešanu, kāpšanu pa kāpnēm, slēpošanu un ne tikai. Tā kā eliptiskajos trenažieros pedāļi nepieskaras zemei, staigāšanas vai skriešanas vingrinājumi ir daudz ērtāki un nerada noslodzi, jo pēdas nesaskaras ar zemi. Lielākā daļa trenažieru nodrošina treniņu kājām un, tā kā šo trenažieru radītās kustības ir mierīgas un plūstošas, netiek radīta slodze mugurkaulam.  

Priekšrocības, lietojot eliptisko trenažierus:

  • Vingrinājumu izpildes laikā ir ļoti mazs stress un noslodze;
  • Nodrošina efektīvu sirds un asinsvadu treniņu;
  • Palīdz veidot muskuļus, ja trenažieriem tiek uzstādīta īpaši augsta pretestība;
  • Lielākā daļa eliptisko trenažieru ļauj regulēt slīpumu un pretestības līmeņus.

Ko jāpārbauda pirms eliptiskā trenažiera iegādes?

Ja vēlaties iegādāties eliptiskos trenažierus personīgai lietošanai, ideālā gadījumā būtu vēlams izmēģināt vairākus trenažieru veidus vietējā sporta zālē, lai saprastu, ko vēlaties un kurš labāk atbilst Jūsu vēlmēm. Noteikti jāapsver arī vairākas būtiskas lietas, tajā skaitā regulēšanas un soļa garuma atbilstība. Daži eliptiskie trenažieri piedāvā jau iepriekš iestatītu soļa garumu, kas varbūt nav piemērots pilnīgi visiem, tāpēc vislabāk izvēlēties modeli, kuram ir maināms soļu garums (īpaši, ja trenažierus plāno izmantot visa ģimene).

Pedāļu kustība un rokturi. Gan pedāļiem, gan rokturiem būtu jābūt ar gludām un konsekventām kustībām vingrinājumu laikā, lai nekādā gadījumā neradītu nevajadzīgu slodzi uz locītavām. Trokšņu līmenis – daži eliptiskie trenažieru modeļi ir skaļāki nekā citi un, ja izvietojat trenažierus dzīvojamajā istabā vai ierīkotajā sporta zālē, kur atrodas arī TV, tad tā skatīšanās paralēli sportošanai trenažieru skaņas dēļ varētu būt diez gan neērta.

Trenažieru svars un svara atbalsts arī ir ļoti nozīmīgs faktors. Kardio trenažieri bieži vien ir diez gan smagi, bet tādā gadījumā tie arī nodrošina lielāku izturību un spēj izturēt pat līdz 150 kg lielu ķermeņa svaru. Ja nu gadījumā tomēr rodas kādas problēmas un pēkšņi jānomaina detaļa, vislabāk jau iepriekš par to padomāt un izvēlēties modeli, kuru var viegli salabot, lai tas kalpotu ilgtermiņā.