Pieci veidi, kā palielināt savu vērtību darba tirgū

April 8, 2017

kredīti internetāVēlme uzlabot savas dzīves kvalitāti ir viena no būtiskākajām motivācijām, kādēļ meklēt labāk apmaksātu darbu. Šī iemesla dēļ aktuāls ir arī jautājums – kā palielināt savu vērtību darba tirgū, palielinot savas iespējas saņemt kāroto algas pielikumu?

Atgriezies atpakaļ skolā

Labākais veids, kā palielināt savas izredzes dabūt labāku darbu, ir iegūt atbilstošu izglītību. Turklāt studēšana augstskolās un citās mācību iestādēs mūsdienās vairs nav tikai jauniešu priekšrocība – šo iespēju var izmantot ikviens interesents. Protams, tas prasīs zināmu laika un arī līdzekļu ieguldījumu.

Uzlabo savas prasmes

Tie, kuri nevēlas atgriezties skolas solā, var apmeklēt kursus, seminārus un meistarklases. Arī tas ir labs veids, kā kļūt zinošākam kādā konkrētā jomā. Protams, arī tas visbiežāk kaut ko maksā, tomēr ieguldīšana sevī vienmēr ir labs investīcija.

Ja jāsedz kādi mācību izdevumi, bet iekrājumu šādam nolūkam nav, var noderēt kredīti internetā.  Protams, ja vien ir pārliecība, ka tos būs iespējams atmaksāt līgumā noteiktajā laikā.

Kļūsti par brīvprātīgo

Izvēloties darbiniekus, daudzi darba devēji īpašu uzmanību pievērš iepriekšējai pieredzei. Viena no iespējām, kā to gūt, ir pieteikties strādāt bez atlīdzības. Tādā veidā Tu gūsi vajadzīgo pieredzi, ko pēc tam varēsi minēt, pretendējot uz sev tīkamo darbu tajā pašā jomā. Protams, šī iespēja der tikai tad, ja ir pietiekami spēcīga motivācija un brīvs laiks, ko tam veltīt.

Iegūsti sertifikātu

Ir daudzas profesijas, kurās nav vajadzīgs augstskolas diploms, bet gan sertifikāts. Tas attiecas, piemēram, uz dažādiem skaistumkopšanas speciālistiem, sertificētām auklītēm, darba aizsardzības speciālistiem un vēl dažādām profesijām.

Lai sertifikātu iegūtu, nepieciešams sekmīgi pabeigt apmācības. Protams, arī tas prasīs gan laiku, gan naudu, taču, ja ir pārliecība, ka pēc tam dabūt labāku darbu būs daudz vienkāršāk, ir vērts to darīt.

Šobrīd ir dažādas mācību iestādes, kas piedāvā kursus un apmācības visdažādākajās jomās. Daļa no tām piedāvā arī mācīties tiešsaistē, jebkurā kursantam ērtā laikā un vietā.

Mācies, kā sevi prezentēt darba intervijā

Nav noslēpums, ka tieši darba intervija nereti ir izšķirošā. Tādēļ tai ir vērts sagatavoties. Internetā iespējams atrast dažādus noderīgus padomus, kas palīdzēs intervijā sevi parādīt pēc iespējas labāk.

Pārdomā arī, kādus jautājumus Tev varētu uzdot un sagatavo atbildes uz tiem. Noteikti ievāc informāciju par uzņēmumu un pienākumiem, kas Tev būs jāpilda gadījumā, ja Tev tos uzticēs.

Protams, dodoties uz interviju, liela nozīme ir arī izvēlētajam apģērbam. Tam jābūt pieklājīgam un atbilstošam tai jomai, kurā vēlies strādāt.

Jauna, daudz labāka darba atrašana nav pats vienkāršākais uzdevums, taču, veicot dažus vienkāršus soļus un nezaudējot apņēmību, tas noteikti agri vai vēlu kļūs iespējams.