Lietus notekūdens novadīšanas sistēmas – kā tās uzstādīt pašam?

October 20, 2016

lietus ūdeņu novadīšanas sistēmasDaudzu būvniecības darbu veikšanai ir nepieciešami augsti kvalificēti meistari,kam ir ilggadīga pieredze un kuri ir beiguši atbilstošas izglītības iestādes,piemēram, mūrnieki vai apdares darbu meistari. Saimnieks pats māju neuzmūrēs Youtube noskatoties vien dažus mācību video klipus ar ārvalstu meistariem. Tas attiecināms uz lielāko daļu darbu, taču lietus notekūdens novadīšanas sistēmas   uzstādīšana ir tieši tā lieta, ko droši var izdarīts pats.

Kādēļ? Viss noslēpums slēpjas tajā, ka lietus notekūdeņu novadīšanas sistēmas ir pilnveidotas tā, ka tās veido tikai dažas atsevišķas detaļas. Tas nozīmē, ka tās var iegādāties internetā un salikt pats, izlasot instrukciju.

Lietus novadīšanas sistēmas detaļas

Lietus novadīšanas sistēma sastāv no vairākām vienkāršām detaļām:

 1. Diagonāli pārzāģēta caurule, kas ir montējama horizontāli uzreiz zem jumta seguma.
 2. Caurule, kas ir montējama vertikāli pie sienas un pa kuru notekūdens notek līdz zemei.
 3. Specialas pārejas no teknes uz lietus novadīšanas cauruli – īsa tekne ar hermētisku caurumu, uz kura uzmaucama vertikāli novietojama lietus novadīšanas caurule.
 4. Stūris.Teknes stūris, ja ir nepieciešams pagriezt tekni 90 grādu leņķī.
 5. Teknes ārējie vāciņi. Teknēm ir jābeidzas atbilstošajā vietā un tām ir jābūt hermētiskām. Tam ir izmantojams speciāls ārējais vāciņš.
 6. Lietus notekūdens novadīšanas cauruļu līkums. Speciāls līkums, kas ir izmantojams, ja ir nepieciešams lietus novadīšanas cauruli samontēt nevis tieši no teknes lāseņa, bet gan atbilstošā attālumā.Tāpat ir arī ar lietus novadīšanas cauruļu savienojumiem,kas ir paredzēti tam, lai savienotu divas vertikāli esošas lietus novadīšanas caurules.
 7. Vairāku veidu turētāji teknēm un vienkārši turētāji lietus notekūdens novadīšanas caurulēm, kas stiprināmi koka vai mūra sienā.
 8. Sietiņi un kāstuves. Lai lietus notekūdens novadīšanas caurules neaizsērētu ar lapām un citiem netīrumiem, kas notek no jumta, lāsenī ir montējamasspeciālas kāstuves, bet teknes pamatnē liekams speciāls sietiņš. Tas savāc netīrumus un nodrošina to, lai neaizsērētu lietus notekūdeņu caurules.
 9. Kolektors. Tā ir speciāla iekārta, kas paredzēta tam, lai lietus notekūdeņu caurules ielaistu kanalizācijas caurulē, ja ir iespējams izdarīt tā, lai lietus notekūdens tecētu kanalizācijā.
 10. Kontroles ligzda. Speciāla caurule, kas montējama kolektorā, ja lietus notekūdens ir jāsavāc kanalizācijā. Ja lietus notekūdens laižams pāri segumam, tad ir jāatstāj vienkāršs līkums.

Tās ir visas lietus notekūdens novadīšanas sistēmas detaļas.Vairāk to nav.Šī iemesla dēļ tās var samontēt jebkurš. Vajadzētu tikai atcerēties vēl dažus momentus:

 • Tekņu turētāji ir izvietojami 70 cm attālumā viens no otra.
 • Tekņu garums – 1 metrs, diametrs 75 mm.
 • Lietus notekūdens cauruļu garums – 2 vai 3 metri, diametrs 75 mm.
 • Lietus notekūdens cauruļu turētāji ir montējami 2 metru attālumā viens no otra.
 • Ja jumta izcilnis nav lielāks par 10 centimetriem, pietiek ar divu lietus notekūdens novadīšanas leņķu savienošanu. Ja jumta izcilnis ir lielāks, būs nepieciešams nozāģēt nelielu lietus notekūdens novadīšanas caurules galu.
 • Lietus notekūdens novadīšanas caurules montējamas1 cm attālumā no sienas, izvērtējot izplešanās risku (no karstuma).

Lai jums veicas, montējot lietus notekūdens novadīšanas sistēmu savā mājā!