Noderīgi padomi izvēloties dīvānu

August 7, 2016

ka izveleties divanuĒrts, komfortabls, un, protams, elegants dīvāns viesistabā ir viena no pirmajām mēbelēm, ko ierauga viesi. Tā ir ērtākā un patīkamākā vieta, kur apsēsties. Un tieši tāpēc taču novietojam telpā dīvānu – lai būtu ērti, komfortabli un patīkami, kā sev, tā viesiem, kas nāk ciemos. Bet, ja esam nolēmuši izvēlēties un iegādāties jaunu dīvānu, ir vieglprātīgi cerēt, ka izvēle būs ātra un vienkāršā. Dosimies uz veikalu, izvēlēsimies vienu pārdesmit minūšu laikā un vedīsim mājās? Nē! Dīvāns ir galvenais telpas elements, tāpēc pareizā modeļa izvēlē jāiegulda daudz laika un naudas.

Lai tiktu pie kārotā – patiešām kārotā, kas atbilstu visām prasībām un vēlmēm – nepieciešams sev uzdot dažus jautājumus. Kā to izmantos? Kam dīvāns būs paredzēts? Jāņem vērā, ka tā nav mēbele, ko mainīt katru gadu, tāpēc šādu lietu vēlamies iegādāties ilgtermiņam. Laba un kvalitatīva dīvāna vidējais mūža ilgums ir septiņi gadi, tāpēc tam jābūt ne tikai izturīgam, bet arī ērtam un vizuāli pievilcīgam.

Iesoļojot mēbeļu veikalā tikai patiesi varam apjaust, cik plašs ir piedāvājums, un, lai tajā neapjuktu, dīvāna stilu, dizainu, lielumu vajadzētu apdomāt vēl pirms došanās uz veikalu. Vispirms jāpadomā par krāsām – kā to saskaņot ar pārējām mēbelēm. Gaišie toņi, tumšie toņi? Raibs, vienkrāsains? Kurš un cik bieži dīvānu izmantos, vai tajā būs jāizgulda viesi un vai dīvānā uzturēsies arī bērni un dzīvnieki? Tāpat jāsaprot, vai tajā tiks notiesātas maltītes, apspriesta politika vai skatīts televizors.

Tālāk seko ne mazāk svarīgais izmērs. Ir muļķīgi izvēlēties dīvānu, kas patiesi iepaticies, lai tikai vēlāk piedzīvotu vilšanos – tas nemaz neietilpst istabas izmēros! Ja tikts skaidrībā ar visiem iepriekšminētajiem faktoriem, nevar iegādāties dīvānu, nesarēķinot telpas un dīvāna izmēru atbilstību. Jābūt pilnīgai pārliecībai par to, ka jaunā mēbele nebūs par lielu vai mazu, turklāt labi iederēsies kopējā telpas iekārtojumā. Ja būsim izvēlējušies pārāk lielu un platu dīvānu, tas pārņems visu telpu, bet pārāk mazs modelis atstās tukšu vietu, kura būs jāaizpilda ar nevajadzīgām mēbelēm. Ja telpa, kurā plānojam novietot dīvānu, ir neliela, tajā iederēsies dīvāns ar maziem vai vispār bez roku balstiem, bet lielas telpas gadījumā iespējams iegādāties pat divus, atšķirīgus, bet saskaņotus dīvānus.

Tagad modē ir visdažādākie raksti un košākās krāsas, tomēr, pērkot dīvānu, jātiek skaidrībā, vai gribēsim uz šīm košajām krāsām un neparastajiem rakstiem skatīties vairāku gadu garumā. Ja māc šaubas, vislabāk izvēlēties vienkāršāku un neitrālāku modeli – klasisku. Tiesa, balts dīvāns izskatās lieliski, bet prasa arī pienācīgu kopšanu un rūpīgu tīrīšanu. Par materiālu domājot – zamšādas dīvāni nebūs piemēroti, ja mājā uzturas mazi bērni, bet āda, to ikdienā pienācīgi nekopjot, var ātri novecot.

Izvēlies mēbeles savam mājoklim interneta veikalā 220.lv jau šodien!