Patēriņa kredīts internetā

October 28, 2015

patēriņa kredīts internetāŠķiet, ka patēriņa kredīts kļuvis par vienu no vismeklētākajiem pakalpojumiem internetā, un ne velti. Mūsdienās internets kļuvis par vietu, kur ātri un ērti salīdzināt dažādu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu, novērtēt atmaksas termiņus, komisijas maksas un procentu maksājumu apjomu. Lai gan internetā uzmeklēt visu ir ērti, tas radījis arī nelielu informācijas un piedāvājuma pārbagātību, tādēļ der iegaumēt dažas pazīmes, kas atšķir labus interneta patēriņa kredīta izsniedzējus no ne tik labiem.

Varētu rasties jautājums – kāda vispār tam nozīme? Ja jau izsniedz naudu un ir norādīti nosacījumi, tad jebkurš aizdevējs ir gana labs. Tomēr pieredze rāda, ka vislabāk aizņemties no zināmākiem un lielākiem aizdevējiem, lai negadītos iekrist uz kādiem slēptiem noteikumiem un zemūdens akmeņiem. Šajā ziņā daudz ko izsaka uzņēmuma vizītkarte internetā — tā tīmekļa vietne! No aizdevējiem, kas neiegulda savas mājas lapas izstrādē un kuriem tā (apzināti vai nejauši) ir visai nepārskatāma, labāk vajadzētu izvairīties. Šajā rakstā nedaudz ielūkosimies pazīmēs, kurām jāpievērš uzmanība, apmeklējot kāda aizdevēja mājas lapu internetā

1.       Vai informācija par aizdevēju ir skaidri norādīta?

Vai ir viegli uzmeklēt uzņēmuma rekvizītus — tā reģistrācijas numuru, PVN maksātāja numuru, kontaktinformāciju, sarakstu ar filiālēm (ja tādas ir), norēķinu kontus? Laikam nav lieki jāskaidro, kādēļ tas ir svarīgi — bieži vien izdevīgāk ir daļu no šīs informācijas paslēpt dziļi kādās izvēlnēs.

2.       Vai pieejami interneta patēriņa kredīta nosacījumi?

Nevajadzētu pieļaut kļūdu, un nelasīt pilnus nosacījumus, bieži vien internetā esam pieraduši atzīmēt ‘’ķeksīti’’ pie tā, ka viss ir izlasīts un ka visam piekrītam. Šis ir gadījums, kad vajadzētu iepazīties ar pilnu tekstu un izlasīt to no sākuma līdz beigām.

3.       Vai aizdevuma summas un procentu aprēķināšana pieejama pārskatāmā veidā?

Protams, vienmēr iespējams visu aprēķināt pašam, bet kādēļ gan klientiem nepiedāvāt ērtu un uzskatāmu veidu, lai godīgi norādītu ikmēneša maksājuma summu kādā noteiktā termiņā? Uzticami aizdevēji to neslēpj, un patēriņa kredītam piedāvā ērtu kalkulatoru, kas parasti atrodams jau pirmajā lapā (piemēram, viens no lielākajiem specializētajiem privātpersonu kreditoriem Baltijas valstīs pēc universālajām bankām un līzinga kompānijām Bigbank).

Šie ir vien daži no galvenajiem punktiem, kurus ņemt vērā, aplūkojot aizdevēja mājas lapu. Ir vērts paturēt prātā, ka mājas lapa ir uzņēmuma vizītkarte, un ja ar to kaut kas nav kārtībā, pastāv zināms risks, ka tā var būt arī ar paša uzņēmuma godaprātu.