Pieredzējis dermatologs – palīgs ādas problēmu risināšanā

May 10, 2016

pieredzējis dermatologsMūsu āda ir spogulis, kas ataino visu, kas ar mums notiek. Pat vismazākā pūtīte var signalizēt par patoloģiju, tādēļ jebkura veida problēmas var kļūt par iemeslu bažām. Tikmēr vesela cilvēka āda ir elastīga, gluda, labi mitrināta, ar veselīgu toni un spīdumu. Ja tavā gadījumā tā nav, tad tev ir iemesls uzdot savam dermatologam jautājumu – kāpēc?

Saraksts ar ādas slimībām ir garš. Tās stāvokļa dīvaino izmaiņu cēloņi mēdz būt ļoti dažādi, turklāt daudzu slimību simptomi ne vienmēr parādās uzreiz. Pieredzējis dermatologs var atpazīt patoloģiskas izmaiņas faktiski no pirmā acu uzmetiena, jo par pamata diagnostikas instrumentu kalpo viņa redze. Bet tas ir tikai pirmais solis, kam seko diagnozes, pateicoties modernām tehnoloģijām un analīzēm.

Slikts ādas stāvoklis ir medicīniska problēma, bet tajā pat laikā arī rada emocionālo un psiholoģisko diskomfortu, tāpēc radušās problēmas vēlams sākt ārstēt savlaicīgi.

Ādas ārsts var novērtēt jebkāda veida ādas izmaiņu cēloņus jeb etioloģiju. Pareizs novērtējums savukārt ļauj izskaidrot, kāda tieši slimība slēpjas aiz šīm izmaiņām. Apsārtums, bālums, sausums, nieze, pigmentācija un citi stāvokļi var rasties dažādu iemeslu dēļ, tostarp pie vainas var būt novājināta imūnsistēma vai problēmas iekšējo orgānu darbībā. Problēmas sirds un asinsvadu, endokrīnās sistēmas un kuņģa zarnu trakta darbībā bieži atspoguļojas arī ādā.

Nereti gadās tā, ka dažādām slimībām ir ļoti līdzīgi simptomi, tāpēc šādos gadījumos bez speciālista padoma neiztikt. Tikai eksperts var identificēt konkrēto patoloģiju un sākt adekvātu terapiju.

Dermatoloģija ir cieši saistīta ar veneroloģiju, alergoloģiju, endokrinoloģiju, ginekoloģiju, androloģiju, neiropataloģiju un citiem medicīnas virzieniem. Ja ādas izmaiņas ir saistītas ar iekšējo orgānu slimībām, speciālists nosūtīs pacientu pie ārsta, kas specializējas ar konkrētā orgāna veselības diagnostiku. Tikmēr, piemēram, par jauniem veidojumiem uz ādas konsultēs dermatologs – onkologs.

Tā kā veidojumi uz ādas ne vienmēr ir labvēlīgi, savlaicīga konsultācija ar speciālistu var novērst nopietnu problēmu parādīšanos jau agrīnajā stāvoklī. Šajā gadījumā arī jāpatur prātā – nekāda ārstēšanās paša spēkiem nenovedīs pie rezultāta, ko sniedz kompetenta ārsta konsultācija un pareiza diagnostika.

Dermatologs konsultācijas laikā tev sniegs virkni noderīgu padomu, ne tikai attiecībā uz zāļu terapiju, bet arī par estētisko ķirurģiju. Sarunas mērķis ir vairot pacienta izpratni par viņa ādas problēmām un iespējām to pārvarēšanai.