Putekļu sūcēji bez maisiņiem.

February 24, 2016

vīrietis-ar-puteklu-suceju

Līdz ar pavasara iestāšanos, lai atbrīvotos no ziemas putekļiem, aktuāls kļūst mājokļa ģenerālās tīrīšanas jautājums. Putekļusūcējs ir palīgs, bez kura mājokļa tīrīšana nav iedomājama, tāpēc centienos izvēlēties vispiemērotāko putekļusūcēju vajadzētu sekot dažiem vērtīgiem un praktiskiem padomiem – kā izvēlēties vislabāko.


Pirmais faktors, kas noteikti jāņem vērā, pērkot jaunu putekļu sūcēju, ir putekļusūcēja izmantošanas biežums. Ja visas mājas uzkopšanu veicam reizi nedēļā, šādam mērķim ideāli piemēroti ir standarta putekļsūcēji. Bet, ja ģimene ir liela, ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, tīrīšanu būs nepieciešams veikt biežāk, kā arī gribēsies vairāk parūpēties, lai tiktu savāktas dzīvnieku spalvas, mājās sanestās smiltis un citi netīrumi. Šādam mērķim zinātāji iesaka apsvērt arī rokas putekļu sūcēja iegādi – tas gan ir mazāks izmēros, kompakts, bez elektrības vada un viegli un ātri spēs uzkopt mazus laukumus – palīdzēs ātrāk tikt galā ar biežāku mājas uzkopšanu, neveltot tam ārkārtīgi daudz laika.
Lai ietaupītu laiku, spēkus un uzkopšanas darbi būtu pēc iespējas efektīvāki, svarīga ir putekļusūcēja mobilitāte. Izvēloties ierīci, pievēršam uzmanību, lai strāvas vads būtu pietiekoši garš, lai katru telpu varētu izsūkt, nepārspraužot kontaktu no vienas rozetes citā. Svarīgs ir arī putekļusūcēja izmērs – lai darbojoties ar to būtu viegli varētu manevrēt starp mēbelēm, kā arī lai tas būtu pietiekoši kompakts un mājoklī neaizņemtu daudz vietas.
Ja ģimenē ir cilvēki, kuriem ir alerģijas, obligāti jāpievērš uzmanība putekļsūcēja gaisa filtrācijas spējai – iespējams, būs nepieciešams putekļusūcējs, kas ir spējīgs aizkavēt dzīvnieku vilnas, putekļu un citu alergēnu atgriešanos gaisā.
Par sliktu nenāks arī tas, ja pievērsīsim uzmanību putekļusūcēja komplektācijā esošajiem uzgaļiem. Paklājiem vislabākais ir motorizēts uzgalis ar rotējošu birsti, jo tas uzbužina paklāja uzkārsumu un palīdz atbrīvot putekļus un netīrumus. Bet uzgaļi ar mīkstām birstēm ir ideāli piemēroti koka un flīžu grīdām, ir vienlaikus gan efektīvi, gan saudzīgi pret grīdu, lai izvairītos no švīkām. Ja mājās ir mājdzīvnieki, putekļsūcējs ar motorizētu uzgali būs vislabākā izvēle, lai savāktu virsmās ieķērušās spalvas.
Lai nodrošinātu papildus komfortu un tīrību, noteikti jāpievērš uzmanība putekļu maisiņam. Viennozīmīgi higiēniskāki būs papīra maisiņi, kurus bez sirdsapziņas pārmetumiem var izmest, ja izvēlamies putekļu sūcēju ar maisiņiem. Tomēr daudz ērtāk un vienkāršāk ir iegādāties putekļu sūcēju ar ūdens filtru vai konteineru, kas atbrīvos no mūžīgās maisiņu nomaiņas un meklēšanas. Konteineru iztīrīt būs daudz vienkāršāk, kā arī nebūs jāuztraucas par lieku atkritumu utilizēšanu.