Studijas universitātē – kāpēc ne ārzemēs?

December 14, 2015

studijas ārzemēsDiemžēl pārāk neliels procents topošo studentu uzdod sev šādu jautājumu – studēt Latvijā vai meklēt iespēju ārzemēs? Lielākā daļa vidusskolu absolventu automātiski pieņem, ka studēs kādā no dažām lielākajām Latvijas universitātēm, jo tā visi dara, tā ir pieņemts un – ko gan es, neesmu tik izcils, lai studētu ārzemēs. Jā, varbūt daļa no šiem jauniešiem adekvāti izvērtē savas spējas un iespējas, bet ļoti daudzi talantīgi un mērķtiecīgi jaunieši, kuri varētu virzīties uz ievērojamiem sasniegumiem, ir pārāk pieticīgi savu spēju izvērtēšanā. Liels atbalsts un uzmundrinājums šiem jaunajiem cilvēkiem varētu būt gudri un vērīgi pedagogi, kas parādītu ceļus, iespējas, sniegtu informāciju, ko apdomāt un izvērtēt. Kādas tad ir iespējas, ko var sniegt studijas ārzemēs? Kāpēc tā ir laba alternatīva augstākajai izglītībai Latvijā? Par to detalizēti var uzzināt izglītības aģentūras mājas lapā http://ergoeducation.com, bet svarīgāko ieskatu sniegs raksta turpinājums.

Izglītība pasaules prestižākajās universitātēs

Ja jaunietis uzdrīkstas spert soli ārpus mūsu valsts izglītības sistēmas, tad viņš jebkurā situācijā vienmēr būs tikai ieguvējs, jo šāda izvēle sniegs iespēju mācīties kādā no pasaules labākajām universitātēm, saņemt starptautisku un aktuālu izglītību studiju programmās, kas gatavotas cieši sadarbojoties ar uzņēmējiem, zinātniekiem, vadošajiem nozaru speciālistiem. Tas garantē, ka pēc studiju pabeigšanas jaunieši būs gatavi reālam darbam un būs ar prasmēm, kas vajadzīgas ikdienas darbā savā izvēlētajā nozarē. Mazsvarīgs nav arī iegūtais diploms, kas būs atslēga uz daudzām durvīm savā dzīvē, jo darba devēji labprāt izvēlas darbiniekus, kas ieguvuši izglītību prestižās izglītības iestādēs. Tas noteikti uzlabos konkurēstpēju darba tirgū un pārliecību par sevi, jo zināsiet, ka esat adekvāta atalgojuma vērts, un to varēsiet pamatot ar prestižu diplomu, labu sagatavotību un pašpārliecinātību.

Lieliskas valodu zināšanasstudijas ārzemēs

Vairāki gadi, ko ikdienā pavadīsiet citā valodas vidē un intensīvās studijās, kas notiek angļu vlaodā, noteikti sniegs tik labas valodas prasmes, ko nevarētu paveikt ne kursos, ne pašmācības ceļā, jo pētījumi liecina, ka dabiski runājošā svešvalodas vidē visātrāk un vieglāk var uztvert citas valodas izjūtu, apgūt to maksimāli tuvu tās dzimto runātāju prasmju līmenim. Lai gan, stājoties universitātē, jaunietim jau ir pietiekami jāpārvalda angļu valoda, studijas ārzemēs dos iespēju valodas prasmes padarīt par vēl vienu lielisku ieroci par labākām darba un karjeras iespējām. Ja dosieties studēt uz valsti, kuras iedzīvotājiem angļu valoda nav dzimtā valoda, tad paralēli studijām angļu valodā varēsiet labā līmenī apgūt vēl vienu valodu, ar ko vajadzēs sastapties ikdienā ārpus studijām. Katra valoda, ko pārvaldām, mums ir liela bagātība visam mūžam, jo nav labo un slikto valodu, vērtīgo vai nevērtīgo, ir tikai zināšanas un iespējas paplašināt savus komunikācijas un izpratnes apvāršņus.

Personīgā izaugsme – rakturs un patstāvība

Studiju laiks ir ļoti piemērots, lai jaunieties iemācītos dzīvot un lemt par sevi patstāvīgi, kļūtu neatkarīgs no vecākiem un spētu uzņemties atbildību par sevi. Ja būsiet daudzus simtus vai tūkstošus kilometru attālumā no mājām un vidē, kas ir pavisam savādāka, tad nekas cits neatliks kā pielāgoties, mainīties un veidot sevi par tādu cilvēku, kas spēja tikt ar sevi galā un gūt panākumus jebkurā vietā un vidē, jo viss ir atkarīgs tikai no viņa paša, nevis draugiem, ģimenes vai skolotājiem. Tagad valda negatīva tendence jauniem cilvēkiem arvien ilgāk palikt vecāku paspārnē un neveidot savu patstāvīgu un nobrieduša cilvēka dzīvi un skatījumu uz pasauli. Jaunieši baidās izvirzīt mērķus un neatlaidīgi pašu spēkiem uz tiem tiekties. Studijas ārzemēs var palīdzēt dabiski atrisināt šīs problēmas un ļaut kļūt par pieaugušu, domātspējīgu, izglītotu un drosmīgu cilvēku, kas zina, ko grib, un zina, kā to sasniegt.