Tādi ainavu arhitekti kā Rita Davidaite saglabā attiecības ar dabu

March 23, 2017

tādi ainavu arhitekti kā Rita Davidaite

“Dabas nepārtrauktais mainīgums, daudzveidīgums un skaistums dod cilvēkiem dažādas sajūtas. Savā darbā vēlos ielikt kaut ko mazliet skaistu, mazliet neparastu un mazliet patīkamu,” atzīmē  ainavu arhitekte Rita Davidaite no arhitektu biroja “GV birojs”. Cilvēku daba radījusi kā daļu no sevis, lai eksistējot kopā rastos neiedomājama enerģija. Pilsētās satikšanās vieta ar dabu ir parks vai skvēriņi un lai šajās radītu īpašo klātbūtnes un īsto māju efektu, nepieciešama profesionāla ainavu arhitekta palīdzību, kas var dot tieši pašu nepieciešamāko – cilvēka un dabas tikšanos pilsētā, šajā urbanizētajā vidē. Tādi ainavu arhitekti kā Rita Davidaite ļauj saglabāt dabas un pilsētvides balansu.

Ainavu arhitekte Rita Davidaite rada harmoniju, kas dod svarīgāko – sakoptu un enerģētiski bagātu vidi mums apkārt, lai spētu izturēt milzīgo urbanizācijas spiedienu. Ainavu arhitekta īpašais darbs veido tiltu uz cilvēka saknēm,  neaprakstāmi patīkamā un skaistā veidā, radot brīnišķīgus ainavu arhitektūras darbus pilsētas vidē. Diemžēl, cilvēks un daba satiekas aizvien retāk – lai arī varbūt ikdienā to nevar pamanīt, šo tikšanos retums maina mūs un maina mūsu uztveri. Dabas dotas spēks ir neatsverams eksistences un esības nosacījums, īpaši 21.gs., kad dzīvojam tik ļoti digitālā un sociāli piesātinātā vidē.

Pilsētu ainavu arhitektūra ir ainavu arhitekta pamatdarbs

Ainavu arhitekte R. Davidate saprot, ka ikvienā projektā var ieviest svaigumu. Tā kā pilsētās ļoti svarīgi ir izmantot katru teritorijas milimetru, ainavu arhitektūra un balanss ir sevišķi nozīmīgs.  Mūsdienās tikpat svarīgi, kā ceļot māju sagatavot būvprojektu, kurā paredzēts katrs sīkums un detaļa, ir labiekārtot teritorijas ar ainavu arhitekta palīdzību. Ainavu arhitekts ir profesionālis ar augstāko izglītību un spēju redzēt vispārējo vīziju par kopējo arhitektūru. Tā ainavu arhitektūrā ir kā “bībele” – konkrētajam projektam ir jāsaplūst ar apkārtējo ainavu un jārada dabiskuma sajūtu – sajūtu, ka tieši tā arī ir jābūt.

GV biroja ainavu arhitektūra Kurzemē

Liepājā Gundara Vīksnas arhitektu biroja ainavu arhitekte R. Davidaite ir pratusi radīt dabas un pilsētas sinerģijas sajūtu.  Īpaši mūsdienās ļoti svarīgi atrast profesionāļus, kas ar savu pieredzi un darbiem ainavu arhitektūrā to var pierādīt. GV biroja ainavu arhitekti gan Liepājā, gan Rīgas birojā strādā precīzi, skrupulozi, pārdomājot gan projekta funkcionālos, gan telpiskos aspektus un parāda dabas mainīgumu, skaistumu, kā arī izceļ tās vienkāršību.  Piemēri Kurzemē, kas atspoguļo arhitektu darbu ir gājēju tiltiņš Grobiņā, detālplānojums Saldū, skolas pagalma labiekārtojums, kā arī daudzi citi, kas redzami mājaslapā gvbirojs.lv.

Jūtīgas detaļas un smalkas nianses

Ainavu arhitekti ir profesionāļi, kas ir nepieciešami, lai gūtu pārliecību par projekta ilgtspējību un funkcionalitātes nodrošināšanu. Lai iegūtu specifiskās un svarīgās zināšanas ir nepieciešama atbilstoša arhitekta izglītība, pieredze un iemaņas, jo plānojot jāparedz ikviena potenciālā problēma un mazākā detaļa –  jāparedz katrs celiņš, pa kuriem ērtāk būtu pārvietoties gājējiem, veloceliņš, ietves, ceļi, autostāvvietas.

Ja iepriekš tiek paredzētas šīs smalkās detaļas un nianses ir iespējams ietaupīt būtiskus līdzekļus, jo izlabot vai papildināt labiekārtošanas darbos nepaveikto ir ļoti neekonomiski un reizēm arī krietni sarežģītāk, kā projekta sākuma stadijā. Profesionāli ainavu arhitekti ir drošības garants veiksmīgai projekta norisei.  Visam ansamblim kopā jāveido vienots arhitektonisks stāsts. Ja profesionālis projektā netiek piesaistīts, ir liels risks zaudēt naudu un tik svarīgo laiku, jau pēc projekta beigām veicot papildinājumus.

 Atliek tikai piezvanīt un pārliecināties par GV biroja profesionalitāti un R. Davidaites spējām, zvanot 63424067 vai rakstot info@gvbirojs.lv.