Vajadzīgs jauns dators? Uzzini, kā atrast piemērotāko!

August 18, 2018

ārējie cietie diskiRudens tuvošanās ir īstais laiks, kad atjaunot ne tikai garderobi, bet arī padomāt par jaunas datortehnikas iegādi. Datoru izvēle ir daudzveidīga un, lai atrastu ierīci, kas atbildīs visām prasībām, var nākties mazliet papūlēties.

Datoru vajadzētu izvēlēties atbilstoši tam, kam to visvairāk izmantosiet – darbam, mācībām vai izklaidei. No plānotā izmantošanas mērķa atkarīgs arī, kādiem parametriem pievērst uzmanību.

Dators ikdienas vajadzībām

Ja dators nepieciešams lietošanai mājas un ikdienišķu darbību veikšanai, var izvēlēties kādu no budžeta klases ierīcēm. Šādi datori ir mazāk jaudīgi, tādēļ, ja datoru plānots izmantot arī lielāku datu apstrādei un uzglabāšanai, ieteicams tomēr meklēt citus risinājumus. Vērtējot datoru tehniskos parametrus, jāņem vērā, ka vajadzības gadījumā var iegādāties arī papildu komponentes – piemēram, apjomīgu failu uzglabāšanai var noderēt ārējie cietie diski no  https://220.lv/lv/datortehnika/datu-neseji/hdd—arejie.

Dators spēlēm un lielu programmatūru izmantošanai

Ja datoru paredzēts izmantot spēlēm vai sarežģītāku programmatūru izmantošanai, jāizvēlas dators ar augstākas klases procesoru un jaudīgāku videokarti. Visbiežāk šādiem datoriem ir arī lielāka operatīvā atmiņa. Te būtiska ir arī ekrāna izšķirtspēja.

Dators ērtai pārnēsāšanai

Šobrīd lielu popularitāti iemantojuši tieši portatīvie datori, jo tie ir mobili, viegli pielāgojami dažādām vajadzībām.  Portatīvos datorus iecienījuši gan studenti, gan strādājošie, jo tā var nodrošināties, ka dators vienmēr ērti pieejams un izmantojams jebkur! Taču, ja  datoru plānots bieži pārnēsāt, svarīgi, lai tas būtu pietiekami viegls un kompakts. Jāatzīst gan, ka mūsdienās piedāvājums ir tik plašs, ka savām prasībām atbilstošu ierīci varēs atrast ikviens. Stabilu vietu tirgū ieņem arī planšetdatori, kas ir kompakti, taču gana funkcionāli, lai tajos veiktu visdažādākās darbības.

Kur meklēt labākos datorus?

Pēc piemērotākā datora var doties uz kādu no specializētiem veikaliem, taču daudz ērtāk un ātrāk ir aplūkot piedāvājumu internetā. To var izdarīt jebkurā sev ērtā laikā, veikt preču salīdzināšanu un izdarīt īsto izvēli. Protams, visdrošāk datortehniku iegādāties uzticamā un labi zināmā interneta veikalā.