Ārstējama psoriāze-ādas slimība

16.04.2016
Ārstējama psoriāze-ādas slimība

Āda ir cilvēka lielākais orgāns, kas visvairāk ir pakļauts apkārtējās videsiedarbīai gan iekšēji, gan ārēji. Ādas stāvoklis, krāsa, elastīgums parāda kopējoveselības stāvokli un jebkādas izmaiņas, kas skar ādu, ir rūpīgi jāanalizē unnepieciešamības gadījumā jāvēršas pie speciālistiem.

 

Nepatīkamā zvīņēde.

 

Ļoti nepatīkama slimība, kas medicīniski ir pazīstama jau no laikiem, kad dzīvojaHipokrāts,ir psoriāze.Tā ir hroniska ādas slimība, kas vizuāli redzama, kā sārtiizsitumi, plankumi, kurus klāj baltas vai sudrabainas zvīņas. Tas ir iemesls, kāpēcšo slimību dēvē arī par zvīņēdi.

 

Tā vairāk izplatīta tieši Ziemeļeiropā, kur ar to slimo 3-5% no iedzīvotājiem.Slimībai pakļauti ir jebkura vecuma cilvēki, tomēr visbiežāk ar psoriāzi slimojaunieši pubertātes vecumā, kas skaidrojams ar hormonālajām izmaiņāmorganismā,un cilvēki ap 50-60 gadiem. Apkārtējiem slimība nav bīstama, jo navlipīga.

 

Galvenie faktori, kas veicina slimības attīstībuir stress, psihiskas vai fiziskastraumas, vīrusu un baktēriju izraisītas infekcijas, piemēram, angīna, tāpat arīvielmaiņas traucējumi. Diemžēl pētījumi rāda, ka 40% no slimniekiem slimība iriedzimusi no kāda radinieka.

 

Lai arī medicīna ir tik ļoti attīstījusies,zvīņēdenav pilnībā izārstējama. Tas iriemesls, kāpēc tai uzmanība jāpievērš savlaicīgi, lai izprastu tās cēloņus unvarētu uzsākt laicīgu profilaksi.Ārstējama psoriāzeir, ja to pēc iespējas agrākāstadijā diagnosticē un uzsāk slimības profilaksi.

 

Kā jārīkojas, ja ir aizdomas par saslimšanu?

 

Ja ir aizdomas par saslimšanu arpsoriāzi, ir jāvēršas pie dermatologa, kasnoteiks slimības formu un sniegs konsultāciju par turpmāko ārstēšanas formu un iespējām. Lai to izdarītu, tiks veikta rūpīgadiagnostika, kuras ietvaros speciālistspārbaudīs ārēji redzamās pazīmes, uzzinās pacienta ēšanas paradumus undzīvesstilu, kas var būtiski palīdzēt, lai saprastu psoriāzes cēloņus. Tāpat arī tiksnoņemts ādas gabaliņš, zvīņa vai naga drumstala, lai to detalizēti izpētītumikroskopā.

 

Kā notiek ārstēšanas process?

 

Lai ārstētu slimību, tiek lietotišampūni, ziedes un medikamenti. Tomēr viens nobūtiskākajiem aspektiem ir veselīgs dzīvesveids un pozitīvisms, jo slimībaslaikābūtiska uzmanība tiek pievērstapacienta emocionālajam stāvoklim, tāpat arīcitām ārējām un iekšējām izmaiņām, kas vērojamas organismā.

 

Ļoti svarīgi ir nesākt pašārstēšanos, kas var novest pievēl smagākām sekām.Jāseko dermatologa norādījumiem, lai maksimāli uzlabotu ādas estētisko izskatu,lai varētu attīrīt ādu un atbrīvoties no nepatīkamās slimības. Ja slimība tiksārstēta nepareizi, medikamenti var veicināt proriāzes pāriešanu smagākā formā,vai pat veicināt citas slimības