Auto līzings palīdzēja izveidot biznesu

May 26, 2015

ilgtermiņa auto nomaPirms trijiem gadiem biju zaudējis darbu uzņēmumā, kurā pildīju eletrotehniķa pienākumus. Izglītība man bija laba, darba pieredze vairāk kā desmit gadu. Notika darba vietu samazināšana, un no maniem pakalpojumiem uzņēmums atteicās. Tas bija liels pagrieziena punkts dzīvē, jo bija jāizlemj, ko darīt tālāk. Savā ziņā biju nedaudz noguris no darba kāda pakļautībā. Gribēju būt pats notecējs pār saviem darbiem, dienas plānojumu un pats nest atbildību par savu veikumu. Nolēmu, ka ir pēdējais laiks uzsākt savu mazo biznesu. Sievai bija zināšanas grāmatvedībā, un dokumentu sagatavošana nebūtu problēma. Viņa mani iedrošināja spert šo soli. Man bija daži studiju biedri, kas arī ieguvuši elektrotehniķu diplomus. Nolēmām sākt sadarbību un sniegt savus pakalpojumus. Reģistrējām savu mikrouzņēmumu Valsts ieņēmumu dienestā.

Auto meklējumi

Iepriekšējā darbavietā manā lietošanā bija ietilpīgs komerctransports, kurā pārvadāt visu aprīkojumu. Man pašam īpašumā bija tikai vidējas klases sedans, kuru izmantoja arī sieva. Bija skaidrs, ka darba vajadzībām nepieciešams iegādāties atbilstošu transportlīdzekli. Vispār jau divus, jo plānojām sadalīties divās brigādēs, kas strādās paralēli. Finanšu līdzekļi mums bija ļoti pieticīgi. Plānojām iegādāties labas kvalitātes darbarīku komplektus un pasūtīt darba formas, kurām uzdrukāts uzņēmuma nosaukums. Nākamais svarīgais jautājums, ko risinājām, bija automašīna. Protams, sapnis par pilnīgiem jauniem auto bija nereāls. Vismaz ne tikmēr, kamēr bizness sāks nest pietiekami lielu peļņu. Izpētījām lietoto automašīnu piedāvājumus, bet radās iespaids, ka pārdošanā esošie lietotie komercauto ir diezgan sliktā tehniskā stāvoklī, jo tos parasti īpaši nesaudzē un lieto ļoti intensīvi.

Sixt auto līzings

Kā veiksmīgu risinājumu izvēlējāmies Sixt piedāvāto ilgtermiņa auto nomu. Sixt citu pakalpojuma sniedzēju vidū izcēlās ar ilggadējo starptautisko pieredzi, atpazīstamību un augstas apkalpošanas kvalitātes garantiju. Tā bija lieliska iespēja jau uzreiz sākt uzņēmumā izmantot divas labākās kvalitātes un aprīkojuma komercautomašīnas. Sixt tās jau aprīkoja atbilstoši mūsu vēlmēm un daba specifikai. Pieteicām arī papildpakalpojumus – diennakts tehnisko palīdzību uz ceļiem, regulāro auto tehnisko apkopi un degvielas kartes. Bijām ļoti pamierināti ar sniegto pakalpojumu, individuālo pieeju un Sixt darbinieku pieredzi, palīdzot izvēlēties tieši mums labākās automašīnas un izmaksu variantu. Noslēdzām līgumu uz diviem gadiem ar mums pieņemamu ikmēneša maksājumu, kas ir nemainīgs visu līguma laiku.

Mūsu ieguvumi

Protams, vislielākais ieguvums no sadarbības ar Sixt ir divas jaunas labākās kvalitātes automašīnas, kas pielāgotas tieši mūsu sniegto pakalpojumu specifikai. Kravas nodalījums ir gana plašs, lai tajā ērti varētu ievietot visus nepieciešamos instrumentus, bet tajā pašā laikā auto ir aprīkots ar visām komfortdetaļām, kas ļauj pasažieriem justies ērti gan īsos, gan garākos braucienos. Otrs ieguvums ir stabila un pieredzējusi līzinga kompānija, kas ir pretimnākoša dažādās situācijās. Dažus mēnešus pēc ilgtermiņa auto nomas līguma noslēgšanas bija radusies  situācija, kad peļņa bija samēra maza un nebija iespēja pilnā apmērā veikt līzinga maksājumu. Uzreiz vērsos pie Sixt darbiniekiem un informēju par radušos siuāciju. Mani uzaicināja uz tikšanos, tās laikā kopīgi atradām abām pusēm veiksmīgu risinājumu. Ne brīdi nejutos pazemots vai kaunināts par to, ka nevaru veikt maksājumu. Sixt apkalpošanu un psiholoģisko sadarbību ar klientu tiešām varu nosaukt par profesionālu. Jāpiemin arī veiksmīgā biznesa izvēršana kaimiņzemē Lietuvā. Bijām apkalpojuši kādu Lietuvas pilsoni, kuram ir nekustamais īpašums Latvijā. Viņš bija ļoti pamierināts ar sadarbību un uzaicināja mūsu uzņēmumu veikt elektroinstalācijas darbus arī viņa īpašumos Lietuvā. Pie Sixt darbiniekiem uzzinājām, ka bez ierobežojumiem varam ar savām nomas automašīnām doties ārpus Latvijas teritorijas. Vajadzēja tikai saņemt pilnvaru no līzinga uzņēmuma. Arī to varēja nokārtot īsā laika posmā. Tā nu mēs devāmies iekarot arī Lietuvas darba tirgu. Mēģinājums bija veiksmīgs, jo pēc jau minētā pasūtījuma, vienojāmies par vēl vairākiem projektiem. Pēc divu gadu nomas perioda beigām izlēmām turpināt izmantot Sixt pakalpojumus vēl trīs gadus. Tikai vienu īres auto nomainījām pret kravas mikroautobusu, jo pēdējā laikā bija vairāki lielapjoma pasūtījumi un vajadzēja pārvadāt dažādus lielā izmēra darba instrumentus.