Darbs Latvijā ir!

February 20, 2015
Tags:

darbs LatvijāNereti nākas sastapties ar cilvēkiem, kuri dodas peļņā uz ārzemēm, uzskatīdami, ka Latvijā iespējas labi nopelnīt ir gaužām nelielas. Šādi cilvēki ir gatavi aizbraukt no savas dzimtenes, atstāt ģimeni un draugus, strādāt garas un nogurdinošas darba stundas, apmaiņā pret to saņemot lielāku atalgojumu, taču es domāju, ka, neatkarīgi no ārējiem apstākļiem, labklājības sākums meklējams pašā cilvēkā.

Reiz dzirdēju kādu teicienu, ka „cūka arī Āfrikā ir cūka”. Tas ir lielisks salīdzinājums, ar kura palīdzību daudz vieglāk ir saprast faktu, ka cilvēks, kurš uzskata, ka darbs Latvijā nav atrodams, nespēs veiksmīgi attīstīt karjeru arī ārpus savas valsts robežām. Viss sākas ar ticību sev, nospraustiem mērķiem un plānotu darbu.

Manuprāt, svarīgi ir atcerēties, ka neviens nevar nonākt kalna virsotnē, nesākot kāpt tajā no pašas apakšas. Vēloties virzīties augšup pa panākumu kāpnēm, jāsaprot, ka sākumā kāds laiks varētu būt jāpavada strādājot darbu, kas nebūt neatbilst vēlamajai profesijai. Sludinājumu serveri ir pilni ar darba piedāvājumiem veikalos, noliktavās un citās šķietami necilās vietās, tādēļ apgalvot, ka Latvijā nav iespējams strādāt, būtu aplami.

Protams, ka ar šādu darbu nevajadzētu samierināties ilglaicīgi, tomēr tas ir stratēģisks solis, dodoties pretim mērķim. Šis laiks, strādājot iepriekšminētajā darbā, ir jāizmanto, būvējot ceļu savai tālākajai izaugsmei – apmeklējot kursus, dažādas lekcijas un pašmācības ceļā mērķtiecīgi apgūstot vēlamās profesijas iemaņas. Tieši šis ir brīdis, kurā kļūt par vēlamās jomas profesionāli.

Ikviens cilvēks, domājot un attiecīgi rīkojoties, spēj ne tikai strādāt kā darbinieks, bet arī uzsākt savu biznesu. Tam ir nepieciešams sākuma kapitāls, un es uzskatu, ka vislabāk to veidot pašam, nevis izvēlēties aizņēmumus un citas kredītsaistības, paliekot par parādnieku. No katras nopelnītās naudas nepieciešams atlikt daļu sava mērķa sasniegšanai. Kāda pazīstama uzņēmēja reiz teica: „Visa nopelnītā nauda nav domāta tērēšanai. Katru reizi daļa no ienākumiem jāatvēl savai un savas profesijas attīstībai.”

Ja tomēr ideja kļūt par pašnodarbināto un pēcāk dot darbu citiem nav aktuāla, ir nepieciešams darīt visu iespējamo, lai kļūtu par labāko speciālistu sevis vēlamajā profesijā. Šis uzdevums sevī ietver nepārtrauktu zināšanu un prasmju uzlabošanu, simtprocentīgu atdevi, aizrautību, kā arī darbu pie sava rakstura un izturēšanās.

Vispirms ir nepieciešams saprast, ko konkrēti vēlies darīt un par ko kļūt, nākamais solis ir noticēt, ka tieši tu spēj to sasniegt. Ir jāuzstāda konkrēti mērķi, lietas, kuras vēlies īstenot, jāizplāno veids, kā to sasniegsi, un protams, arī stratēģisks darba process, bez kura nekas nespēj virzīties uz priekšu. Liekot lietā prātu, meklē iespējas – tās ir visapkārt un gaida, kad tiks realizētas.

Neapšaubāmi, ka rīkoties saskaņā ar iepriekšminētajām lietām ir daudz grūtāk nekā sēdēt bezdarbībā, sūdzēties par darba vai naudas trūkumu, kaļot plānus darbam ārzemēs, taču tas neizbēgami atnes pozitīvus rezultātus. Sapņo lielus sapņus, neatlaidīgi sper soļus uz priekšu, un tu kļūsi par labāko šeit pat, mūsu dzimtenē Latvijā!