Finanses bez budžeta plāna – kā tās pārvaldīt?

June 15, 2016

aizdevumsBudžeta plāna sastādīšana bieži vien prasa diezgan daudz laika un piepūles. Ne visiem cilvēkiem atrodas laiks, lai to izdarītu, un tāpēc bieži vien tiek meklētas dažāda alternatīvas. Šajā rakstā vēlamies pastāstīt, kā ir iespējams veiksmīgi pārvaldīt savas finanses bez budžeta plāna. Tas noteikti noderēs visiem tiem, kuriem nav laika, lai izveidotu kārtīgu saturīgu budžeta plānu. Šie pāris padomi Tev noteikti palīdzēs pārvaldīt savas finanses tieši tik pat veiksmīgi kā to varētu izdarīt ar budžeta plānu.

Pats pirmais par ko vienmēr nepieciešams padomāt – iekrājumi. Bieži vien cilvēki dara tā, ka viņi samaksā rēķinus, iegādājas dažādas lietas, pārējo naudu iztērē produktu un dažādu citu lietu iegādei, bet neatlicina neko, kas varētu palīdzēt veikt uzkrājumus. Šāda rīcība nav pareiza. Ja Tev nav budžeta plāna, tad pareizākā pieeja ir jau pašā sākumā, kad saņem algu, atlicināt konkrētu naudas summu, kas nākotnē var veidot diezgan lielu uzkrājumu, kas ļaus iegādāties sen kārotu ceļojumu vai kādu lietu. Piemēram, Tu vari noteikt, ka no katras algas 10% Tu atliec malā, un šī summa palīdzēs veidot uzkrājumu. Šādai pieejai pat nav nepieciešams sastādīt sarežģītu budžeta plānu.

Bieži vien kāds aizdevums no aizdevums365.lv ir risinājums, ko izvēlas daudzi cilvēki, kad aptrūkstas naudas līdzekļu. Protams, jārēķinās, ka šis variants ir diezgan riskants, jo vēlāk būs nepieciešams atmaksāt ne tikai kredīta summu, bet arī procentus. Bieži vien šie procenti ir gana augsti, tāpēc cilvēki nokļūst finansiālās grūtībās. Tieši tāpēc ir svarīgi nepārtērēties. Mēs bieži vien iegādājamies dažādas lietas, kuras mums īstenībā nemaz nav nepieciešamas. Piemēram, mums jau ir 10 apavu pāri, bet mēs ieraugām vēl kādu apavu pāri un nespējam noturēties, lai to neiegādātos. Šāda iepirkšanās ir ļoti neapdomīga, tāpēc vislabākais risinājums ir pirms katra pirkuma kārtīgi apdomāt, ko Tu iesāksi ar konkrēto pirkumu. Protams, to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt.

Bet šāda pieeja palīdz, ja nevēlies veidot strukturētu budžeta plānu. To pat varētu nevis nosaukt par pieeju, bet gan par dzīvesveidu, jo to nepieciešams izmantot katru dienu, kad esi izvēles priekšā, vai iegādāties kādu konkrētu lietu vai tomēr nē. Ja ievērosi šo pieeju, tad Tu noteikti spēsi izdzīvot ar sev pieejamajiem līdzekļiem, un mēneša beigās nebūs nepieciešams aizdevums, lai iegādātos dažādas nepieciešamas lietas. It īpaši, ja katru mēnesi saņem konstantu summu, tad šāda finanšu plānošana pat ir vēl vieglāka, jo Tu jau aptuveni zini, cik daudz naudas aiziet ēšanai, cik daudz naudas dzīvošanai, cik daudz citām lietām, un cik vari atlicināt, lai uzkrātu naudu sen kārotam ceļojumam vai pat jaunai automašīnai!