Ledusskapja iegādes ceļvedis – Noderīgi un interesanti!

July 19, 2016

ledusskapjiCeļvedis vairs nav paredzēts tikai ceļotājiem vien. Jau savā būtībā vārds “ceļvedis” ietver sevī būtību – ceļa rādītājs, vedējs. Un bieži vien ceļa rādītājs mums nepieciešams neskaitāmi daudzās dažādās darbībās, ne tikai ceļošanā vien. Tā piemēram, kā pareizi iegādāties ledusskapi? Arī te mums neliels ceļvedis var noderēt.

Dažādi kritēriji, vēlmes, iespējas – pēc kā izvēlēties ledusskapi. Bez dažādiem tehniskajiem parametriem pastāv vienkāršie un saimnieciskie lēmumi – par to, cik liels ledusskapis nepieciešams ģimenei un ko īsti tajā uzglabāsim? Tiesa, it kā ļoti loģiski – uzglabāsim ēdienu, kādi vēl tur jautājumi. Tomēr varianti var būt dažādi. Iespējams lielu uzmanību vēlamies pievērst saldētavai, jo mēdzam saldēt ogas ziemai vai uzglabāt svaigu gaļu ilgāk. Iespējams, nepieciešams vien neliels ledusskapis pašiem būtiskākajiem produktiem un nemēdzam tajā ikdienā glabāt daudz. Cik cilvēku, tik ēšanas paradumu un ledusskapja izmantošanas paradumu.

Ja savu ēdienkarti ikdienā krietni vien bagātinām ar svaigiem  augļiem un dārzeņiem, noderēs ledusskapis ar salātu un augļu nodalījumiem un dziļām atvilktnēm lieliem dārzeņiem. Ja svaigo pārtiku ikdienā cienām vairāk, būs nepieciešams ledusskapis ar lielākiem dārzeņu nodalījumiem, nekā lielāku saldētavu.

Laicīgi varam padomāt arī par dažādiem plauktiem un plauktiņiem ledusskapja durvīs un ne tikai. Varbūt aktuāli būs vīna plaukti, regulējamie plaukti, lai ērtāk novietotu pudeles, vai pat iebūvēts vīna skapis. Bet, ja mēdzam saldēt pārtiku un daudz, prātīgāk būs iegādāties ledusskapi-saldētavu, kur saldētavas nodalījums būs tikpat liels, kā paša ledusskapja pārtikas nodalījums.

Side-by-sideledusskapis-saldētava būs pilna izmēra ledusskapis un saldētava, kur daži modeļi piedāvā lielu ietilpību, kā arī ūdens un ledus dozatorus vai vīna nodalījumus. Savukārt kombinētais ledusskapis-saldētava nozīmēs to, ka viens uz otra novietots ledusskapis un saldētava ar atsevišķām durvīm. Kombinētā augša un kombinētā apakša attiecas uz saldētavas pozīciju.

Ledusskapjiem-saldētavām var būt daudz un dažādi izmēri, pēc katra vēlmēm un nepieciešamības. 100 – 150 litrus liels tilpums būs piemēroti ģimeni, kur ir viens vai divi cilvēki, kamēr lielāks, (150 – 250 litri) labi kalpos trijiem līdz četriem cilvēkiem. Bet tik liels ledusskapis kā 250 litri un vairāk jau būs piemērotāks pieciem cilvēkiem vai vairāk.

Lai saglabātu svaigu pārtiku un tās dabisko pārtikas garšu ilgāk, meklējam ierīci, kas uztur vienmērīgu temperatūru un mitruma līmeni. Ledusskapī ievietotās pārtikas daudzums var ietekmēt temperatūru, tādēļ izvēlamies reaģējošu ledusskapi, kas ļauj pašiem precīzi kontrolēt temperatūru. Tas arī efektīvi uzturēs vienmērīgu temperatūru visos nodalījumos.

Arī energoefektivitāte mūsdienās ierīcēs ir būtiska, tāpēc visbiežāk cenšamies izvēlēties ierīces ar augstu enerģijas patēriņa ekonomiju. Bezsarmas ledusskapim-saldētavai, kas aprīkota ar atsevišķu gaisa plūsmu ledusskapja un saldētavas nodalījumos, enerģijas patēriņš būs krietni zemāks. Augstākais elektroenerģijas patēriņa efektivitātes marķējums ir A+++.