Neplānots remonts mājoklī – kā apmaksāt?

November 24, 2015

Katra dzīvesvieta, kur pavadām tikai dažus gadus vai arī lielāko daļu no sava mūža, ir tā, kas veido mūsu māju sajūtu, izdzīvo līdzi mums visus kāpumus, kritumus, priekus un bēdas. Ne visi mājokļi ir jauni un krāšņi, bet tas nenozīmē, ka tāpēc tie ir mazāk mīļi. Ikviens no mums pie katras iespējas vēlas uzlabot un atjaunot mājokļa izskatu un ilgmūžību. Tādus remontus mēdzam plānot atvaļinājumā vai vasarās laikā, kad ir brīvs laiks un ērtāk veikt darbus. Bet daudzi varētu dalīties atmiņās par gadījumiem, kad viņus piemeklējusi pēkšņa un nepatīkama situācija, kad nekavējoties jāveic ārkārtas remontdarbi mājā. Un nav laika ne plānot, ne krāt naudu šādiem darbiem – ir jārīkojas nekavējoties. Pavisam nesen arī es nokļuvu šo „laimīgo” skaitā, kam jāatrod risinājums, kā dažu dienu laikā novērst santehnikas nelaimi vannas istabā.

Novecojusi santehnika

novecojusi santehnika ātrais kredītsSavu dzīvokli pirms diviem gadiem ar draudzeni nopirkām ar izdevīgu cenu, jo tas nebija svaigi remontēts, bet toties atradās lieliskā vietā un bija ar zemām komunālajām izmaksām. Par to, ka nav remonta bijām pat priecīgi, jo gribējām palēnām pa vienai telpai to pārveidot tādu, kā paši vēlamies. Divu gadu laikā bijām paspējuši bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem izremontēt virtuvi un guļamistabu. Pārējās telpas bija apmierinošā stāvoklī un varēja gaidīt savu kārtu. Bet kādā dienā vannas istaba pieteica savu kārtu daudz ātrāk, kā bijām plānojuši. Veļas mazgāšanas laikā pēkšņi pa grīdu sāka pludot ūdens. Nesapratām, kas par vainu. Kamēr apķērāmies, kurā vietā noslēgt ūdens padevi, visa telpa jau bija pamatīgi pielijusi. Kad aptvēru, kas par vainu, secināju, ka savienojuma vieta plīsusi viena no vecajām ūdens caurulēm, kas noteikti te stāvēja kopš ēkas celšanas pagājušā gadsimta vidū. Protams, zinājām, ka santehnika nav jauna un noteikti ir jāmaina arī caurules, bet cerējām, ka dažus gadus vēl iztiksim, kamēr būs gana daudz līdzekļu, lai pārveidotu visu pamatīgi un pēc savas gaumes. Bet tagad mums nebija izvēles, jo bez vannas istabas jau neviens nevar iztikt.

Ātrais kredīts steidzamam remontam

Nospriedām, ka vienkāršākais veids, kā iegūt naudu, lai jau pa nedēļas nogali savestu kārtībā bojājumus vannas istabā, ir ātrais kredīts. Atlika tikai uzzināt, kādi ātrie kredīti šobrīd ir izdevīgākie un visvienkāršāk noformējami. Lai to noskaidrotu, izmantojām mājas lapu internetā, kur ir ātro kredītu salīdzinājums. Izrādījās, ka ātrie kredīti Latvijā ir ļoti plašā piedāvājumā, tāpēc nebija problēmu atrast sev izdevīgāko piedāvājumu. Vadoties pēc kredītu salīdzinātāja sniegtās informācijas, aizpildījām pieteikumu pie viena no kredītdevējiem un jau pēc dažām minūtem saņēmām apstiprinošu atbildi. Pagaidām nolēmām veikt tikai nepieciešamākos remontdarbus, lai nebūtu jāaizņemas pārāk liela naudas summa un varētu to pa abiem algas dienā arī atdot. Bet tālāku vannas istabas remontu tad varētu veikt pavasarī. Jau pēc stundas nauda bija bankas kontā un varējām sazināties ar santehniķi un vienoties par vannas istabas remontam vajadzīgajiem materiāliem un izmaksām.