Veselība, nozīmīgākā lieta mūsu dzīvē

April 28, 2015

veselībaViens no pašiem galvenajiem priekšnoteikumiem, lai cilvēks justos apmierināts ar sevi un savu dzīvi ir laba veselība. Veselība ir fiziskā, sociālā un garīgā labklājība, kas vislielākā mērā ir atkarīga no cilvēka dzīvesveida. Laba veselība var iedzimt gēnos, kad cilvēks mēdz slimot mazāk, nekā pārējie un imunitāte ir spēcīgāka, nervu sistēma stabilāka un skats uz dzīvi pozitīvāks, taču nepareizs dzīvesveids, nesabalansēts uzturs var to visu vienā mirklī pazudināt. Laba veselība ir darbs ar sevi katru minūti, katru sekundi, visas dienas garumā, ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Laba veselība nāk kopā tikai ar labu dzīvesveidu.

Fiziska veselība ir ļoti nozīmīga cilvēka dzīvē, jo ķermenis ir mūsu templis un ja tajā nejutīsimies labi, tad arī dvēsele tā nespēs justies. Kā saka: veselā miesā, vesels gars. Veselība ir nozīmīga arī mūsu personiskajā izaugsmē. Ja katru dienu jutīsimies noguruši, bezspēcīgi, ķermenis sāpēs un būs nevarīgs, tad arī mūsu smadzenes nespēs funkcionēt efektīvi, jo nemitīgi būs jāfokusējas uz sāpēm vai diskomfortu, ko izraisa mūsu ķermeņa stāvoklis. Kā tad mēs īsti spējam ietekmēt mūsu fizisko veselību? Galvenokārt veselība un veselīgs dzīvesveids sevī ietver regulāru fizisko slodzi un sabalansētu uzturu.

Sabalansēts uzturs nozīmē to, ka uzturā ir nepieciešams lietot visas galvenās vielas, kas veido cilvēka organismu. Tās ir tauki, vitamīni, ogļhidrāti, olbaltumvielas, minerālvielas. Katras no šīm vielām ir nepieciešamas cilvēka organismam un cilvēka veselībai. Šīs visas vielas, cilvēks uzņem ar pārtikas palīdzību. Lai izveidotos sabalansēts un veselīgs uzturs, ir jāēd dažāda pārtika, dažādi dārzeņi, augļi un cita veida produkti. Tā, piemēram, nepietiks tikai ar to, ja ēdīsim burkānus vai ābolus vien. Katrs produkts glabā sevī cita veida vitamīnus un nav tāds ēdiens, kuram piemistu pilnīgi visi vajadzīgie vitamīni. Sabalansēts uzturs nozīmē dažādību, pa druskai no katrām nepieciešamajām vielām. Kā to visu ievērot, un uzzināt kas ir nepieciešams? Veselības un pozitīva dzīves veida portāls, sniegs Tev visu informāciju – kas ir veselība.

Vēl viens būtisks elements, lai cilvēka veselība būtu stabila, ir uzturā lietot ieteicamo ūdens devu, kas ir apmēram divi litri, atkarībā no ķermeņa svara. Cilvēka organismā ūdenim ir milzīga nozīme. Tas ir galvenais visu veidu barības, minerālu un vitamīnu šķīdinātājs, kas nozīmē arī to, ka, dzerot nepieciešamo daudzumu ūdens, uzlabosies arī vielmaiņa. Ūdenī nav ne kaloriju, ne tauku, ne cukura un tas ir absolūti nepieciešams cīņā ar dažādām infekcijām.

Sabalansēts uzturs ir viens no galvenajiem faktoriem, kas normalizē un stabilizē cilvēka veselību, taču nedrīkst aprobežoties tikai ar to vien. Vēl viens būtisks faktors, lai uzlabotos un normās saglabātos cilvēka veselība ir nodarbošanās ar sportu. Normāla un mērena tipa slodze ikdienā, cilvēkam dod enerģiju un spēcina organismu, kā arī veicina smadzeņu efektīvu darbību. Mazkustīgs dzīvesveids var novest pie aptaukošanās un dažādu sirds slimību rašanos, turklāt, sirds slimības ir viens no populārākajiem nāves cēloņiem pasaulē. Sēdošs dzīvesveids var izraisīt virkni ar dažāda veida slimībām. Labai veselībai ir nepieciešama kaut minimāla slodze.

Veselība ir ļoti, ļoti nozīmīgs elements cilvēka dzīvē. Ja nejūtamies labi fiziski, tad nejutīsimies labi arī garīgi, tāpēc ir ļoti būtiski sekot līdzi savai pašsajūtai, veselības stāvoklim, jo bieži vien sabojātu veselību tik viegli vairs neuzlabosi. Katru dienu nepieciešams pievērst tam uzmanību – ēst vairāk dārzeņus, augļus, iet pastaigās svaigā gaisā, dzert daudz ūdeni, daudz priecāties, smaidīt un uztvert dzīvi pozitīvi, tad arī organisms būs pateicīgs un veselība uzlabosies.